NBA

Dragić dobil zeleno luč, a Lakersi razbili Miami za naslov prvaka

»Zaradi Kobeja smo danes igrali še agresivneje na obeh straneh parketa. Vemo, da bi bil ponosen na nas. Bil nam je kot veliki brat.«
Fotografija: FOTO: Kim Klement, Usa Today Sports

Košarkarji moštva Los Angeles Lakers so prvaki NBA. Na šesti tekmi finala so s 106 : 93 premagali Miami Heat in osvojili svoj že 17. naslov. S tem so se na večni lestvici na vrhu izenačili z Bostonom . Miamiju na šesti tekmi ni pomagala niti vrnitev slovenskega zvezdnika Gorana Dragića.

Goran je na parketu prebil 18 minut in 55 sekund, dosegel pa je 5 točk, 5 skokov in 2 podaji. Zadel je dva od osmih metov iz igre, za tri točke pa je bil štirikrat nenatančen. Zeleno luč za nastop je dobil slabo uro pred začetkom šeste tekme, je na parket prvič stopil minuto in devet sekund pred koncem prve četrtine.

Naslov posvetili Kobeju

LeBron James je bil najboljši igralec finala. To mu je uspelo že s tretjo ekipo, potem ko je naslov osvojil z Miamijem in Clevelandom. »Ogromno mi pomeni, da lahko zastopam ta klub. Jeanie Buss sem dejal, da bom ekipo vrnil tja, kamor spada. Da sem lahko del tako zgodovinskega kluba, je neverjeten občutek. Ne le zame, ampak za vse soigralce, strokovni štab in vse, ki so tu.«

Anthony Davis se je spomnil v helikopterski nesreči tragično preminulega Kobeja Bryanta, ki so mu posvetili naslov prvaka: »To smo želeli storiti zanj. Nismo ga smeli pustiti na cedilu. Zaradi Kobeja smo danes igrali še agresivneje na obeh straneh parketa. Vemo, da bi bil ponosen na nas. Bil nam je kot veliki brat.«