Zeleni na kolenih, Maribor zadeval kot za stavo

Mariborčani so pokazali zobe v Stožicah in zabili kar trikrat.
Fotografija: Derbi v Stožicah. FOTO: Roman Šipić, Delo
Derbi v Stožicah. FOTO: Roman Šipić, Delo

LJUBLJANA – Slovenski ljubitelji nogometa so danes prišli na svoj račun. V ljubljanskih Stožicah je bilo na derbiju prve lige med Olimpijo in Mariborom  zelo zanimivo. Prepričljivo, kar s 3 : 0, so Mariborčani spravili Ljubljančane na kolena.

Kljub dobrim prvim 20 minutam Ljubljančanom ni uspelo zadeti, nato pa so Mariborčani počasi začeli prevzemati pobudo. V 25. minuti je prvič mrežo Aljaža Ivačiča zatresel Jan Mlakar. V sodnikovem dodatku v prvem polčasu je glavni sodnik pokazal na belo točko, ko je Jasmin Mešanović zrušil Stefana Savića, toda Roku Kronavetru je Jasmin Handanović strel ubranil.

Na začetku drugega polčasa so Mariborčani znova zatresli ljubljansko mrežo. Tokrat je bil uspešen Amir Derišević, končni rezultat pa je v 70. minuti postavil Dino Hotić.