ALPSKA KOMBINACIJA

Tekma je bila prekinjena za 17 minut.
Fotografija: FOTO: Getty Images

Rus Pavel Trikhichev je bil na včerajšnji smučarski kombinaciji na zimskih olimpijskih igrah v Pjongčangu celo med favoriti za medaljo, saj je prejšnji mesec osvojil drugo mesto v Wengnu na tekmi svetovnega pokala. A doživel je klavrni debi. Med kombinacijskim smukom je namreč končal v ogradi.

Po njegovem padcu je bila tekma prekinjena za 17 minut. Nesrečnega smučarja so prepeljali v bolnišnico, a na srečo hujših poškodb, razen modric in odrgnin, ni utrpel.

Miesten alppiyhdistetyn alussa nähtiin heti dramatiikkaa, kun Pavel Trikhichev ajoi rajusti ulos. Romar laskee numerolla 37. #PyeongChangFi #Olympialaiset pic.twitter.com/NsXjRTcx62
— Eurosport Suomi (@EurosportSuomi) February 13, 2018
Novi olimpijski prvak je sicer postal avstrijski zvezdnik Marcel Hirscher. Srebro in bron sta osvojila Francoza Alexis Pinturault in Victor Muffat-Jeandet. Za najboljši slovenski dosežek je poskrbel Štefan Hadalin na osmem mestu, Klemen Kosi je bil deseti.