Uspelo jim je: Hrvati po 20 letih spet v polfinalu SP

Tudi tokrat so odločile 11-metrovke.
Fotografija: Andrej Kramarić je izenači na 1 : 1. FOTO: AP
Andrej Kramarić je izenači na 1 : 1. FOTO: AP

SOČI – Pri južnih sosedih vlada evforija. V izredno napeti tekmi je po 11-metrovkah Hrvaška le dosegla zmago. Po rednem delu tekme je bil izid 1 : 1. Denis Čerišev je s krasnim zadetkom z razdalje v 31. minuti povedel Ruse v vodstvo. Hrvati so izenačili osem minut pozneje, ko je po podaji Maria Mandžukića z glavo zadel Andrej Kramarič.

Mario Mandžukić in Aleksander Jerohin. FOTO: Reuters

V podaljšku je v 101. minuti za 2 : 1 dosegel gol Domagoj Vida, izenačil pa je v 115. minuti Mario Fernandes. Ta je sicer postal tragični junak, ko je katastrofalno izvedel 11-metrovko in ustrelil mimo vrat. Neuspešen pri izvajanju kazenskega strela pri Rusih je bil tudi Fjodor Smolov, medtem ko ga je pri Hrvatih zapravil Mateo Kovačić, odločilnega pa je izkoristil Ivan Rakitić in Hrvate poslal v polfinale na obračun z Angleži. Drugi polfinale je Francija – Belgija.