SMUČARSKI SKOKI

Takanašijevi zmaga na Ljubnem, Križnarjeva tik pod stopničkami

Poleg Križnarjeve je med deseterico končala tudi petkova junakinja Urša Bogataj.
Fotografija: FOTO: Matej Družnik, Delo

LJUBNO OB SAVINJI – Japonka Sara Takanaši (223,9 točke) je zmagovalka tretje tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih na Ljubnem ob Savinji, ki je potekala v spremenljivih razmerah. Druga je bila najboljša skakalka to zimo, Norvežanka Maren Lundby (221,8), najboljša Slovenka Nika Križnar (215,9) pa je končala na četrtem mestu.

Poleg Križnarjeve se je med deseterico uvrstila tudi petkova junakinja Urša Bogataj (200,8 točke), ki je bila deveta, Jerneja Brecl (192,5) je v finalu napredovala na 14. mesto, Katra Komar (178,3) pa je bila 23. Zunaj trideseterice finalistk sta od Slovenk danes tekmo, kvalifikacije so odpadle zaradi težav z vetrom, po polovici končali Maja Vtič na 32. mestu ter Špela Rogelj na 37.

Karavana svetovnega pokala za ženske se prihodnji konec tedna seli v nemški Oberstdorf, kjer bodo še zadnje tekme pred svetovnim prvenstvom v Seefeldu.