NOGOMET

Slovenija slavila v Stožicah, gol zabili kar nasprotniki

Slovenska izbrana vrsta je dosegla zmago proti Latviji.
Fotografija: Nogometna tekma med reprezentanco Slovenije in Latvije. FOTO: Mavric Pivk
Nogometna tekma med reprezentanco Slovenije in Latvije. FOTO: Mavric Pivk

LJUBLJANA – Slovenska nogometna reprezentanca je v Stožicah odigrala predzadnjo tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020. V devetem krogu je premagala Latvijo z 1 : 0 (0 : 0). Izbranci Matjaža Keka bodo zadnjo preizkušnjo igrali v torek v Varšavi proti Poljski.

Slovenija je do zmage prišla v 53. minuti po avtogolu Igorsa Tarasovsa. Matjaž Kek je po tekmi povedal: »Dobro, da mi ni treba razpravljati o zasluženosti zmage, je pa dejstvo, da je na takih tekmah pomembno dati gol čim prej. Nam se to ni zgodilo. Po vseh priložnostih, ki smo jih imeli dovolj, pa bi se lahko končalo tudi drugače. Na srečo je Jan Oblak na koncu dobro obranil strel. Je pa zmaga najpomembnejša, kulisa gledalcev je bila tudi v redu. Tekma je sicer pokazala našo voljo, željo, v določenih trenutkih pa tudi negotovost. Tistega, kar smo 'spakirali' v 40 minutah v Rigi, tu nismo. Drugače bi bila tudi tokrat tekma povsem drugačna. Tako pa je bilo iz minute v minuto, ko nismo dali gola, videti določeno negotovost.«