Prve stopničke v tej zimi: nanje je skočila Ema Klinec

Na tekmi smučarskih skakalk v Lillehammerju je osvojila tretje mesto.
Fotografija: Ema Klinec se veseli uspeha. FOTO: Reuters
Ema Klinec se veseli uspeha. FOTO: Reuters

LILLEHAMMER – Slovenski športniki so le dočakali prvo uvrstitev na zmagovalni oder v novi tekmovalni zimi. Zanjo je poskrbela smučarska skakalka Ema Klinec, ki se je na prvi postaji ženskega svetovnega pokala v Lillehammerju zavihtela na odlično tretje mesto.

Stopničke si je 20-letna Gorenjka priborila v finalni seriji z daljavo 98,5 metra, potem ko je bila po prvi seriji na četrtem mestu.

Zmagala je Rusinja Lidija Jakovljeva, ki je vodila že po prvi seriji, drugo mesto je osvojila domačinka Maren Lundby

Za lep ekipni uspeh so poskrbele še ostale Slovenke. Nika Križnar je bila sedma, Urša Bogataj pa dvanajsta. Točke sta osvojili še Jerneja Brecl in Maja Vtič za 24. oziroma 26. mesto. Za las je brez uvrstitve ostala Špela Rogelj.

V Lillehammerju bo jutri še tekma na veliki skakalnici.