Po šoku se Maribor ni več pobral

Mariborski nogometaši se poslavljajo od Evrope.
Fotografija: Marcos Tavares se je ponovno vpisal med strelce. FOTO: Tadej Regent, Delo
Marcos Tavares se je ponovno vpisal med strelce. FOTO: Tadej Regent, Delo

MARIBOR – Evropska sezona Maribora je končana. Nogometaši Maribora in bolgarskega Ludogorca so na povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za evropske lige igrali neodločeno 2 : 2. Vijolične sta v prvem polčasu šokirala Marcelinho v 17. minuti in Claudiu Keseru z bele točke v 26. minuti. Za Maribor sta v drugem polčasu zadela Marcos Tavares (65.) in Rudi Požeg Vancaš (72.), a je za napredovanje zmanjkal še kakšen zadetek v mreži Bolgarov.

Po izidu 0 : 0 na prvi tekmi so tako s skupnim izidom 2 : 2 napredovali Bolgari in si zagotovili nastope v evropski ligi. Žreb skupin evropske lige bo v petek v Nyonu.

Mariborčani so evropske kvalifikacije začeli v ligi prvakov, kjer so preskočili islandski Valur (2 : 0 in 3 : 0), nato švedski AIK (2 : 1 in 2 : 3 po podaljšku), klonili pa proti norveškemu Rosenborgu (1 : 3 in 1 : 3).