Po hudem boju ostali praznih rok

Celje je spet izgubilo v Zagrebu, tokrat s 24 : 22.
Fotografija: Celjani so spet izgubili proti Zagrebu. FOTO: Leon Vidic, Delo
Celjani so spet izgubili proti Zagrebu. FOTO: Leon Vidic, Delo

ZAGREB – Celjani so doživeli že peti poraz v evropski ligi prvakov. V prvi polovici tekmovanja v elitni skupini B so premagali le nemški Flensburg-Handewitt in ukrajinski Motor Zaporožje.

Izbranci Tomaža Ocvirka so medlo odprli dvoboj v hrvaški prestolnici. Po 11 minutah so zaostajali že s 6 : 2. Celjski strateg je z minuto odmora prekinil muke svojih varovancev. Ti so se v 18. minuti približali na dva gola (8 : 6), na odmor pa so odšli z zaostankom 11 : 9. V 43. minuti so Zagrebčani prvič ušli na pet golov (17 : 12). Vendar Celjani niso vrgli puške v koruzo in so se v 52. minuti povsem približali (21 : 20). Toda dobro minuto pred koncem je bila razlika spet tri gole (24 : 24) in jasno je bilo, da bosta točki ostali v Zagrebu.

Pri Celju Pivovarni Laško sta bila najučinkovitejša Branko Vujović s petimi in Draško Nenadić s štirimi zadetki. Celjska ekipa se bo v prihodnjem krogu na domačem igrišču znova pomerila z Zagrebom, tekma bo v nedeljo, 18. novembra.