Ne vda se, vedno udari nazaj

Goran Dragić se je v ligi NBA veselil dveh tesnih zmag. Luka Dončić s trojnim dvojčkom izenačil klubski rekord.
Fotografija:

Ritem tekem v košarkarski ligi NBA je kljub bližajočemu se novemu letu neusmiljen. Košarkarji Miamija so za konec tedna zbrali dve zmagi. Najprej so s 113:112 premagali ekipo Indiana Pacers, odločilni koš je šest sekund pred koncem dosegel nekdanji kapetan slovenske reprezentance Goran Dragić. Ljubljančan je sicer v 29 minutah zbral 14 točk ter dodal še šest podaj in tri skoke. «Žoga ni hotela skozi obroč, a sta nam uspela dva skoka v napadu, naprej Jimmyju Butlerju, nato še Bamu Adebayu. Žoga je prišla do mene, bil sem odprt in sem vrgel. Zadnja dva skoka, ta napada, govorita sama zase. Nikoli se ne vdamo in vedno udarimo nazaj,« je odločilne sekunde opisal Dragić. Miami je nato spet tesno, s 117:116, po podaljšku ugnal Philadelphio 76ers. Dragić je bil z 19 točkami v 35 minutah drugi strelec zmagovalcev, prispeval je še sedem podaj in dva skoka.

Preprosta košarka

Luka Dončić je s trojnim dvojčkom (31 točk, 15 podaj in 12 skokov v 30 minutah) vodil Dallas Mavericks do zmage v gosteh nad Golden State Warriors s 141:121. Pri tem mu v zadnji četrtini niti ni bilo treba igrati. Slovenski zvezdnik je dosegel 17. trojni dvojček v ligi NBA, devetega v sezoni in prvega po nedavni poškodbi gležnja. S tem je izenačil klubski rekord Jasona Kidda, ki je v sezoni 1995/96 dosegel devet trojnih dvojčkov. Dončić je hkrati presegel tovrstni izkupiček iz prejšnje sezone. Proti Bojevnikom je dosegel tudi pet trojk od 24, kolikor jih je nanizala zasedba iz Teksasa. »Nisem pričakoval, da me bodo ustavljali že na sredini igrišča. A ko so to storili, so igrali trije proti štirim ter nam olajšali delo. Ni le en sam igralec na igrišču, pet nas je. Ko so me tako ustavljali, sem bil pravzaprav vesel. Nato smo zadevali odprte mete, za nas je bila to preprosta košarka,« je festival metov proti nekdanjim prvakom lige (2015, 2017, 2018) opisal 20-letni Ljubljančan. Pri tesnem pokrivanju je postalo tudi zelo vroče, ko ga je Marquese Chriss v tretji četrtini oviral in je Dončić padel vznak v prvo vrsto med gledalce. Ljubljančan je skočil nazaj na igrišče in se zapletel s Chrissom, ločili so ju sodniki ter Chrissu dosodili tehnično napako.