Janja Garnbret prva dosegla vrh, a vendar ...

Na tretji tekmi v težavnosti je osvojila drugo mesto.
Fotografija: Janja Garnbret. FOTO: Tomi Lombar, Delo
Janja Garnbret. FOTO: Tomi Lombar, Delo

BRIANÇON – Janja Garnbret je na tretji tekmi svetovnega pokala sezone v težavnosti v Briançonu osvojila drugo mesto. Boljša je bila le Čehjon So iz Južne Koreje. Obe sta edini v finalu dosegli vrh, Sojeva pa je zmagala zaradi boljšega dosežka v polfinalu.

Garnbretova se je v finalno smer podala kot šesta in prva dosegla vrh. Za njo je nastopila Japonka Nacuki Tanji (naglas na zadnjem zlogu – Tanjí), ki do zadnjega oprimka ni prišla in je tako tekmovanje končala na tretjem mestu. V finalu sta plezali še dve Slovenki. Mia Krampl je bila četrta in Vita Lukan sedma. Brez finala sta v petek ostali Mina Markovič na 12. mestu ter Lučka Rakovec na 14. mestu.

Škofic sedmi

Pri moških je zmagal Japonec Hidemasa Nišida pred rojakoma Hirotom Šimizujem in Šuto Tanako. Domen Škofic je bil sedmi.

Preostali slovenski plezalci so nastope končali v petkovih kvalifikacijah. Martin Bergant je bil 28., Luka Potočar 38., Milan Preskar 47. in Jernej Kruder 55.