Iličić najboljši v pravem trenutku

Kranjčan ob zmagi nad Valencio v ligi prvakov zabil mojstrski gol
Fotografija: Josip Iličić se je veselil velemojstrskega gola, s katerim je potopil Valencio. FOTO: Reuters

Visoka zmaga Atalante nad Valencio v uvodni tekmi osmine finala nogometne lige prvakov je odmevala po vsej Evropi. Najmočneje v Italiji, kjer je moral odlično igro črno-modrih proti Špancem pojasniti​ Josip Iličić, najbolje ocenjeni igralec večera med italijanskimi novinarji. Kranjčan je zabil mojstrski gol in večkrat pripravil soigralcem imenitno priložnost, na koncu pa bil med najzaslužnejšimi za to, da bo Atalanta 10. marca na povratni tekmi v Valencii branila prednost s 4:1. Na isti večer bo užival prednost tudi Leipzig, ki je z golom Tima Wernerja sredi Londona presenetil Tottenham. »Nismo več presenečenje lige prvakov. Na povratni tekmi pričakujem povsem drugačen potek igre. Tam sem igral dve prijateljski tekmi in vem, kako glasno vzdušje pripravijo navijači, in prav to lahko ponese igralce Valencie, zato moramo ostati osredotočeni na svoje naloge.« Iličić bi lahko zabil še kakšen gol ob tistem iz prvega polčasa z 20 metrov, ki je bil njegov krstni v ligi prvakov. »V drugem polčasu sem imel na nogi tudi t. i. lahek gol, toda ni se mi izšlo.« Kot je poudaril, je bila za zmago Atalante ključna vrhunska taktična priprava na tekmo. »Trener Gianpiero Gasperini je dobro proučil odlike in slabosti Špancev. Vedeli smo, da njihovi branilci ne zapuščajo prostora, zato sva imela s Papujem Gomezom specifični nalogi.« Povratni dvoboj? »Najprej bomo razmišljali o tekmi s Sassuolom, sledita Lecce in Lazio in šele nato tekma v Valencii. Igramo na dveh pomembnih frontah, moramo ostati zbrani,« je prepričan 32-letnik.