SKOKI

Avstrijska zmaga na Ljubnem, Klinčeva najboljša Slovenka

Brez finala ostale tri Slovenke.
Fotografija: Svetovno prvenstvo v smučarskih skokih na Ljubnem. FOTO: Mavric Pivk, Delo
Svetovno prvenstvo v smučarskih skokih na Ljubnem. FOTO: Mavric Pivk, Delo

LJUBNO OB SAVINJI – Avstrijska smučarska skakalka Daniela Iraschko Stolz je zmagovalka druge tekme svetovnega pokala na Ljubnem ob Savinji. Druga je bila Norvežanka Maren Lundby, tretja pa Nemka Katharina Althaus. Najboljša med štirimi slovenskimi finalistkami je bila Ema Klinec na devetem mestu.

Iraschko Stolzeva je vodila že po prvi seriji, v drugo je skočila 89,5 metra, skupaj zbrala 262,4 točke, na koncu pa je za 1,8 točke premagala Lundbyjevo, ki je sicer v drugi seriji skočila pol metra več od zmagovalke. Althausova je za Norvežanko zaostala 1,3 točke.

Ema Klinec je s skokom, dolgim 84 metrov, zbrala 233,7 točke, kar je bilo dovolj za deveto mesto.

Urša Bogataj, najboljša Slovenka po prvi seriji, v kateri je bila šesta, je v drugo skočila 83 metrov, skupaj je zbrala 232,4 točke in končala na 11. mestu. Nika Križnar je skočila 85,5 metra, z zbirom 231,9 točke je bila 12. Špela Rogelj je v drugi seriji pristala pri 83 metrih in z 213,7 točke osvojila 19. mesto.

Brez finala ostale tri Slovenke

Maja Vtič se je uvrstila na 32. mesto (74,5 m/92,6), Katra Komar na 39. (69 m/83,3), Katja Požun pa je svojo zadnjo tekmo v karieri končala na 40. mestu (66 m/76,9).