TOKIO 2020

Atlet iz BiH največji zmagovalec bizarne dirke, na kateri so se spopadli favoriti

Bosna in Hercegovina še nikoli ni osvojila medalje na olimpijskih igrah, zdaj pa se to lahko spremeni.
Fotografija: FOTO: Andrew Boyers, Reuters

Amel Tuka, atlet iz Bosne in Hercegovine, se bo v finalu teka na 800 metrov boril za medaljo, potem ko je v svoji polfinalni tekmi zasedel drugo mesto.

To je bila dirka, ki jo je zaznamoval spopad favoritov za uvrstitev v finale Isaiaha Jewetta in Neila Amosa, najhitrejšega na 800 metrov v tej sezoni. Oba sta padla 200 metrov pred ciljem in to je najbolje izkoristil Tuka, ki je v finišu teka prehitel Britanca Elliotta Gilesa in se tako s Kenijcem Fergusonom Rotichom uvrstil v finale.

Bosna in Hercegovina še nikoli ni osvojila medalje na olimpijskih igrah, zdaj pa to lahko spremeni Tuka, trenutni svetovni podprvak. Finale dirke na 800 metrov je v sredo.