KATAR 2022

Angleži gladko v četrtfinale svetovnega prvenstva

Fotografija: Angleška nogometna reprezentanca je v osmini finala svetovnega prvenstva v Katarju premagala Senegal s 3 : 0 (2 : 0). FOTO: Marko Djurica, Reuters

Angleška nogometna reprezentanca je v Al Koru v osmini finala svetovnega prvenstva v Katarju premagala Senegal s 3 : 0 (2 : 0) in se uvrstila v četrtfinale. Tam se bo v soboto merila z branilcem naslova Francijo, ki je pred tem izločila Poljsko s 3 : 1

Anglija in Senegal sta se merila prvič. Če je bil Senegal konkretnejši prve dobre pol ure, pa so Angleži, ki pred tem obračunom niso izgubili niti ene tekme od sedmih proti afriškim tekmecem na mundialih, čakali in dočakali svojo priložnost v 39. minuti, ko je zadel Jordan Henderson.

To je nato odprlo več prostora za angleške napade, ob koncu polčasa je na 2 : 0 po protinapadu povišal Harry Kane, za katerega je bil to 52. reprezentančni zadetek. Za enega še zaostaja za angleškim rekorderjem Waynom Rooneyjem. Polfinalisti prejšnjega svetovnega prvenstva so v drugem polčasu še oplemenitili prednost prek Bukaya Sake.

V ponedeljek bosta v osmini finala tekmi Japonska – Hrvaška in Brazilija – Južna Koreja, v torek pa še Maroko – Španija in Portugalska – Švica.

Četrtfinale sta si že v soboto zagotovili Nizozemska in Argentina.