SP V KOLESARSTVU

Alaphilippe kolesarski svetovni prvak, Roglič šesti

S pogumnim napadom je 42 kilometrov pred koncem poskusil tudi zmagovalec Toura Tadej Pogačar.
Fotografija: FOTO: Christophe Ena, Pool Via Reuters

Francoski kolesar Julian Alaphilippe je svetovni prvak cestne preizkušnje v Imoli. Z odločilnim napadom na zadnjem vzponu je ugnal skupino petih kolesarjev, med katerimi je bil tudi slovenski as Primož Roglič.

Na koncu v sprintu za srebro ni imel možnosti, osvojil je šesto mesto. Drugi je bil Belgijec Wout Van Aert, tretji pa Švicar Marc Hirschi. Vseeno je 30-letni Kisovčan dosegel četrto najboljšo slovensko uvrstitev na svetovnih prvenstvih, edino kolajno na cestni dirki pa je za Slovenijo osvojil zdajšnji selektor kolesarske reprezentance Andrej Hauptman, ki je bil v Lizboni leta 2001 tretji.

S pogumnim napadom je 42 kilometrov pred koncem poskusil tudi zmagovalec Toura Tadej Pogačar. Dvaindvajsetletnik je vztrajal in pridobival prednost tudi na spustu ter ob prihodu na dirkališče v Imoli. Ostali kolesarji so ga ujeli dobrih 21 kilometrov pred ciljem, nato pa je 22-letnik popustil, saj ni imel dovolj moči za zaključek preizkušnje.