Meta Hrovat z odlično finalno vožnjo končala na stopničkah (FOTO)

Slovenski praznik je potekal v Kranjski Gori brez gledalcev.
Fotografija: Meta Hrovat. FOTO: Srdjan Zivulovic, Reuters
Meta Hrovat. FOTO: Srdjan Zivulovic, Reuters

Slovenska alpska smučarka Meta Hrovat je z odlično finalno vožnjo osvojila nove stopničke na domačem veleslalomu za svetovni pokal v Kranjski Gori. Tudi na drugem veleslalomu za 57. Zlato lisico je v manj kot 24 urah zmagala Italijanka Marta Bassino, drugo mesto pa je pripadlo Švicarki Michelle Gisin.

Bassinova in Gisinova sta bili tudi edini, ki sta v finalu prehiteli 22-letno tekmovalko iz Podkorena. Hrovatova je tako kot lani ponovila uspeh, ko je bila na lanski Zlati lisici na domačem terenu prav tako tretja.

V finalu so nastopile štiri Slovenke in prav vse so osvojile točke. Andreja Slokar je tekmo končala na 19. mestu, Neja Dvornik je bila 21., slovenske nastope pa je zaokrožila Ana Bucik na 28. mestu.