Ne odpiši Reala, a tudi Liverpoola ne

Zinedine Zidane na prvi tekmi četrtfinala lige prvakov ukanil Jürgna Kloppa. Nemec se zdaj zanaša na magično moč (praznega) Anfielda.
Fotografija: Vinicius Junior je takole premagal vratarja Alissona Beckerja in postavil končni izid na stadionu Alfreda Di Stefana. FOTO: Susana Vera/Reuters

Liverpool je govoril o maščevanju Real Madridu za poraz v finalu nogometne lige prvakov pred tremi leti, doživel je enako usodo, poraz z 1:3. Nikoli ne odpiši Reala, je lahko sporočilo prve tekme četrtfinala v Madridu. A zgodovina uči, da enako velja tudi za Liverpool, ki je do petega naslova prišel po zaostanku z 0:3 ob polčasu proti Milanu (2005) in do šestega (2019) kljub polfinalnemu porazu z 0:3 v Barceloni.

Da je bil to šele prvi polčas in da še ni nič odločenega, se še kako dobro zaveda Realov trener Zinedine Zidane. »Moramo biti pripravljeni. Pričakujem, da bo Liverpool od začetka zaigral na vse ali nič,« pravi Zidane, ki se je veselil dveh zadetkov Viniciusa Juniorja in enega Marca Asensia. »Dobro poznamo naravo Liverpoola, ki se nikdar ne vda. Morali bomo pokazati še eno podobno predstavo. Veseli smo zaradi rezultata, a ničesar še nismo osvojili. Dolga je še pot pred nami, pomembno pa je, da smo kljub vsem težavam še zelo živi,« je dejal Francoz, ki je ostal brez poškodovanega kapetana Sergia Ramosa, jutro pred tekmo pa tudi Raphaela Varana, ki se je okužil s koronavirusom.

Dobro se je pripravil na tekmeca. »Liverpool je zelo napadalno moštvo, zato je bila ključna obramba. Vedeli smo, da bomo prihajali do priložnosti, če se bomo uspešno branili s tremi igralci v sredini, kar se je tudi zgodilo. Prvi gol Viniciusa po sijajni podaji Tonija Kroosa je bil zelo lep,« se je smejalo Zidanu, ki je Realu prinesel naslov leta 2002 kot igralec ter v letih 2016, 2017 in 2018 kot trener. Real Madrid igra domače tekme na rezervnem stadionu Alfreda Di Stefana s 6000 sedeži, saj se Santiago Bernabeu prenavlja. Liverpoolov trener Jürgen Klopp se je zmrdoval nad žalostno kuliso. »Čudno je igrati tako pomembno tekmo na takšnem objektu. Na srečo je naš Anfield pravi stadion in to bo dobro za nas,« je dejal Nemec. Zidane se ni pustil zmesti. »Nimam mnenja o tej Kloppovi izjavi, mi smo ponosni, da igramo na tem stadionu,« je povedal Zizou, ki je na 50. tekmi lige prvakov dosegel 31. zmago.

Zbodel rojaka

Klopp je lani rdečim prinesel prvi angleški naslov po 30 letih, toda v tej sezoni je njegova ekipa le bleda senca šampionskih iz zadnjih dveh let, čemur botrujejo tudi kronične težave s poškodbami. Žarek upanja je gostom prižgal Mohamed Salah z znižanjem na 1:2 na začetku drugega polčasa, kar je bil njegov 26. gol na 44 tekmah lige prvakov.

Klopp se je obregnil tudi ob rojaka Felixa Brycha, ki naj bi s slabo odločitvijo omogočil drugi zadetek Reala. »Na takšni tekmi potrebuješ dobrega sodnika,« je izjavil Klopp, a v isti sapi priznal, da ni bil krivec za poraz angleškega prvaka: »Edina dobra stvar je, da je bila le prva tekma. Nismo bili dovolj dobri, da bi Realu povzročali več težav.«

Bolj zadovoljen se je z gostovanja vrnil še en njegov rojak Edin Terzić, čigar Borussia iz Dortmunda je pri vodilni ekipi premier league Manchester Cityju iztržila ugoden izid 1:2. Pomemben gol je dosegel kapetan Marco Reus po podaji Erlinga Hålanda, moštvu Pepa Guardiole je minimalno zmago v 90. minuti pristreljal obetavni Phil Foden