EP DO 23 LET

Luka Janežič osvojil zlato medaljo

Objavljeno 15. julij 2017 21.27 | Posodobljeno 15. julij 2017 21.29 | Piše: STA, A. K.

V finalu teka na 400 metrov je s časom 45,33 sekunde prepričljivo osvojil zlato medaljo.

Potrdil je vlogo favorita.

BYDGOSZCZ – Slovenski rekorder Luka Janežič (Kladivar Celje) je na 11. evropskem prvenstvu za mlajše člane do 23 let v poljskem Bydgoszczu v finalu teka na 400 m s časom 45,33 sekunde prepričljivo osvojil zlato medaljo in potrdil vlogo favorita. Drugi je bil Norvežan Karsten Warholm (45,75), tretji pa Danec Benjamin Lobo Vedel (46,08).

Anita Horvat (Mass) je nekaj minut pred tem prav tako v finalu na 400 m zasedla četrto mesto s 53,06 sekunde. Horvatova je včeraj v kvalifikacijah sicer s časom 51,94 postavila slovenski rekord ter dosegla tudi normo za člansko SP avgusta v Londonu. Če bi ponovila ta dosežek, ki osvojila celo zlato medaljo, prvo mesto je namreč osvojila Latvijka Gunta Latiševa Cudare s točno 52 sekundami. Druga je bila Nemka Laura Müller (52,42), tretja pa Nizozemka Laura De Witte (51,51).

Neja Filipič (Kronos Ljubljana) je bila uspešna v kvalifikacijah skoka v daljino in si je nedeljski finale priborila že s prvim skokov, ko je s 6,33 m (veter + 2,5 m/s) za 10 centimetrov presegla kvalifikacijsko normo.

Najhujši tekmec Janežiča je bil nekdanji mnogobojski mladinski svetovni prvak Warholm, ki je v tej sezoni zmagal na tekmah diamantne lige na 400 m ovire v Oslu in Stockholmu. Toda Janežič je tekel po enkrat na dan, Warholm pa se je po dveh tekih na 400 m ovire uvrstil v finale tudi v tej disciplini. Norvežan je sicer izjemno hitro začel in bil dolgo pred Janežičem, ki pa je v zadnjih 100 m pospešil in prepričljivo zmagal. Tako je oplemenitil bronasto medaljo, ki jo je na EP do 23 let osvojil v Talinu leta 2015. To je v četrtek uspelo tudi Veroniki Domjan (Ptuj), ki je v meta diska osvojila bronasto medaljo. Z 58,48 m je dosegla svoj najboljši izid sezone.