ZMAGA

Zorman s Kielcami prvak Evrope

Objavljeno 29. maj 2016 22.37 | Posodobljeno 29. maj 2016 22.38 | Piše: STA, T. B.

Rokometaši ekipe Vive Tauron Kielce so zmagovalci rokometne lige prvakov.

KÖLN – V napetem finalu zaključnega turnirja v Kölnu so Poljaki, za katere igra tudi Uroš Zorman, premagali madžarski Veszprem Gašperja Marguča po streljanju sedemmetrovk z 39 : 38. Po rednem delu se je tekma končala z 29 : 29 (13 : 17), po podaljšku pa s 35 : 35.

Za Zormana je to četrti naslov evropskih prvakov, Marguč je ostal brez prvega. Prav tako pa je brez prvega mesta v svojem tretjem finalu ostala tudi madžarska ekipa, ki je imela v drugem polčasu že devet golov prednosti, a jo je zapravila, poljska pa je bila uspešna že ob svoji prvi uvrstitvi v finale.

Rokometaši francoske ekipe PSG so osvojili tretje mesto. V malem finalu so premagali nemški Kiel z 29 : 27 (15 : 11).

V sobotnem polfinalu je poljska zasedba premagala Paris St. Germain z 28 : 26, Veszprem pa Kiel po podaljšku z 31 : 28.