SILVERSTONE

Hamilton z zmago za osmoljencem Vettlom

Objavljeno 16. julij 2017 20.11 | Posodobljeno 16. julij 2017 20.12 | Piše: STA, A. K.

Lewis Hamilton je vlogo favorita na domači dirki povsem upravičil.

Lewis Hamilton je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva formule 1 v Silverstonu.

SILVERSTONE – Britanec Lewis Hamilton je zmagovalec domače dirke svetovnega prvenstva formule 1 v Silverstonu. Drugi je bil voznik Mercedesa Finec Valtteri Bottas, tretji pa je bil njegov rojak in drugi Ferrarijev dirkač Finec Kimi Räikkönen. Nemec Sebastian Vettel (Ferrari) je po smoli ob koncu dirke, ko se mu je v predzadnjem krogu predrla pnevmatika, s tretjega zdrsnil na sedmo mesto. Hamilton je s četrto zaporedno zmago in peto skupno na tem prizorišču ter 57. v karieri skoraj ujel Nemca. Ta ima na prvem mestu 177 točk, Hamilton pa eno manj. Tretji je Bottas s 154. Še krog in pol pred koncem je kazalo, da bo izkupiček Vettla precej boljši, a je zaradi predrte in na koncu povsem scefrane pnevmatike komajda pripeljal do boksov. »Nimamo veliko razlogov za dobro voljo. Ampak danes so nas odnesle številne majhne napake,« je bil slabe volje Vettel.

Izkazal se je tudi Red Bullov dirkač Daniel Ricciardo, ki je hitro pozabil na težave s sobotnih kvalifikacij, ko je izpadel že v prvem krogu, na dirki pa se je z 19. mesta prebil na peto. Tudi njegov mladi moštveni sotekmovalec Max Verstappen, ki je dirko končal mesto pred njim, je pokazal, da je, kadar nima težav z odstopi (letos jih je imel že pet), še vedno zelo konkurenčen.

Hamilton se je s peto zmago v Silverstonu izenačil z Jimom Clarkom in Alainom Prostom.

Sezona se bo nadaljevala čez 14 dni z dirko na Madžarskem.