PLEŠKO CARS

Tradicija avtomobilskega posla: Pleškovi imajo bencinske hlape v krvi

Tretja generacija družine Pleško z Brezovice pri Ljubljani vodi prodajno-servisni salon.
Fotografija: Družinsko podjetje vodi Luka Pleško. FOTO: arhiv Pleško Cars
Odpri galerijo
Družinsko podjetje vodi Luka Pleško. FOTO: arhiv Pleško Cars

Ob Tržaški cesti v središču Brezovice je prodajno-servisni salon družinskega podjetja Pleško Cars, katerega začetki segajo v leto 1979. Takrat je Janez Pleško odprl delavnico za servisiranje vozil. Pomemben mejnik v razvoju podjetja je leto 1992, ko so postali uradni partner za prodajo in servisiranje vozil znamke Renault.

Zadnjih pet let je za krmilom podjetja njegov vnuk Luka, ki je znamko Pleško Cars razširil in ji dodal še Pleško Moto, ki zastopa in servisira motocikle znamk Piaggio, Vespa, Aprilia in Moto Guzzi; na avtomobilskem delu ostajajo zvesti Renaultu.

»Poleg servisov za omenjene znamke ponujamo uvoz vozil po naročilu, prodajo preverjenih rabljenih vozil, poslovni najem vozil in dodatno opremo za avtomobile in motocikle,« pravi Luka Pleško in doda, da ima njihova družina bencinske hlape v krvi. »Z relijem se je ukvarjal že dedek, z očetom pa sva še vedno aktivna v moto športu na dveh ali štirih kolesih.«

Na vprašanje, kako je z dobavo novih avtomobilov in cenami rabljenih, Pleško odgovarja, da se dobava novih vozil letos počasi stabilizira, so pa roki daljši kot v predkoronskih časih. »Trenutno se v povprečju na vozilo čaka od tri do šest mesecev. Cene rabljenih se gibajo glede na povpraševanje in ponudbo. Sorazmerno z dobavo novih se tudi rast cen rabljenih umirja.«

Kje vidi konkurenčne prednosti njihovega podjetja? »Naša prednost so gotovo strokovna usposobljenost in izkušnje, ki smo jih pridobili v več generacijah, pa tudi nov zagon s pomlajeno dinamično in prilagodljivo ekipo. Vedno se trudimo dodati osebno noto, naj bo to pri servisu ali nakupu novega vozila, saj je vsaka stranka kralj ali kraljica, redna stranka pa del družine Pleško.«

Glavne izzive vidijo predvsem v zmanjševanju ogljičnega odtisa in prehodu na e-mobilnost. »To potegne za sabo spremembe v infrastrukturi in ogromno novega znanja, ki ga moramo osvojiti, da stopimo v novo dobo kar se da pripravljeni.« 

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije