Šporar kralj strelcev, Oblak zrušil nov rekord

Poškodovani Iličić vprašljiv za »tekmo sezone« v ligi prvakov.
Fotografija: Napadalec Andraž Šporar kotira v tej sezoni pri 19 golih in štirih podajah za gol. FOTO: Slovan Bratislava

Nogometaši v najmočnejših ligah na stari celini ne bodo imeli (daljšega) počitka niti med prihajajočimi prazniki, ponekod drugod so že odšli na dopust. Letu 2019 so pomahali v slovo tudi v Sloveniji in na Slovaškem. Najboljše volje bo krenil na oddih Andraž Šporar, ki je končal prvi del slovaškega prvenstva v šampionskem slogu.

Slovan iz Bratislave je konec tedna igral derbi sezone proti Dunajski Stredi, torej klubu, ki ga podpira madžarska manjšina na Slovaškem. Ljubljančan se je spet vpisal med strelce (njegov gol si lahko ogledate v spodnjem videu od 1:53 naprej), svojo statistiko je posodobil na 19 golov in 4 podaje za gol v 25 tekmah te sezone (2089 minut), v slovaškem prvenstvu ga krasi še boljši individualni izkupiček: 12 golov v 11 tekmah! »Špoki« je zabil najmanj po en gol v štirih oziroma petih različnih tekmovanjih – v slovaških DP in pokalu, kvalifikacijah za ligo prvakov in evropsko ligo ter v evropski ligi.

Slovan bo nadaljeval sezono 15. februarja na gostovanju v Trnavi, ta čas pa ima velikih 10 točk prednosti prav pred Dunajsko Stredo. Ta četrtek bo resda igral še zadnjo tekmo v evropski ligi, toda iz njegove skupine sta si že zagotovila ozimnico Braga in Wolverhampton.

Oblaku javno čestital tudi Torres

Novo zanimivo zgodbo je spisal vratar Jan Oblak. Potem ko je prejel najmanj en gol na sedmih zaporednih tekmah (Leverkusen, Juventus, Alaves, Sevilla, Espanyol, Granada in Barcelona) in tako postavil svoj najslabši niz v majici Atletica, je konec tedna vnovič zaklenil svoja vrata v Villarrealu (0:0). Iz rekorda v rekord, bi lahko dodali. Škofjeločan je namreč postal vratar z največjim številom tekem brez prejetega gola v 116-letni zgodovini kluba – gre za 96 od 169 ligaških tekem (57 %). Sloviti Abel Resino se je ustavil pri 95 tekmah brez prejetega gola v španskem DP (40 %).

»Z rekorderjem Janom Oblakom. Največ tekem brez gola v zgodovini Atletica. Vsej Atleticovi družini je v čast, da si med nami. Čestitam, prijatelj!« je ob fotografiji na instagramu zapisal Fernando Torres, nekdanji čudežni deček Atletica. »Hvala, legenda,« mu je odvrnil Oblak.

Iličić iz igre v 28. minuti

Atalanta je konec tedna premagala Verono (3:2) in počasi, toda zanesljivo lovi formo, ki je modro-črni klub krasila v prejšnji sezoni. Manj obetaven večer je imel slovenski nogometni reprezentant Josip Iličić. Tekme ni začel najbolje, v prvih 25 minutah je izgubil šest žog. Še slabši podatek zanj je sledil v 28. minuti, ko je zapustil igrišče zavoljo bolečine v mečni mišici. »Najbrž ne gre za strganino, marveč le bolečino. Bomo videli, ali bo Josip lahko konkuriral za naslednjo tekmo, ki bo za nas pravi finale. Nad Šahtar bodo krenili le optimalno pripravljeni borci,« je zatrdil trener Gianpiero Gasperini.

...
...

Atalanta bi si z zmago na gostovanju v Harkovu (v sredo ob 18.55) zagotovila 1/8 finala lige prvakov, če na isti večer Manchester City ne bo izgubil v Zagrebu. Zanimivo, Verono je matiral tudi Ruslan Malinovsky in postal že 11. strelec Atalante v tej sezoni serie A, to je največ med vsemi klubi. Juventus, denimo, premore devet različnih strelcev.

Trener Simon Rožman je vpisal tretjo zaporedno zmago na klopi Rijeke. FOTO: Delo