NBA

Miami brez Dragića še drugič v treh dneh izgubil proti Indiani

Košarkarji Miamija so na domačem parketu po podaljšku izgubili proti Indiani s 106:109.
Fotografija: Goran Dragić je tekmo izpustil zaradi poškodbe hrbta. FOTO: Kevin C. Cox/AFP
Goran Dragić je tekmo izpustil zaradi poškodbe hrbta. FOTO: Kevin C. Cox/AFP

Košarkarji Miamija so na razburljivi tekmi na Floridi po podaljšku izgubili proti Indiani s 106:109.

Moštvo s Floride je tako še drugič v treh dneh moralo priznati premoč istemu tekmecu, tokratni poraz pa je bil že tretji zaporedni.

Zgodnja tekma je predstavljala odlično priložnost, da si slovenski navdušenci ogledajo Gorana Dragića, ki pa ga žal ni bilo v kadru zaradi poškodbe hrbta.

Pri Indiani je sedem košarkarjev preseglo mejo desetih točk, največ sta jih dosegla Domantas Sabonis (17) in Myles Turner (16).

Pri Miamiju je bil najbolj razpoložen Bam Adebayo z 29 točkami in 10 skoki, Jimmy Butler je dodal 21 točk in 15 skokov.

Miami zatajil pri metu z razdalje

V prvem polčasu je ritem narekovala Indiana. Ta je ob zaostanku z 12:15 zrežirala niz 12:2 za vodstvo 24:17, četrtino pa je dobila z 32:26.

Miamiju tudi v drugi četrtini nikakor ni stekel met z razdalje, saj so njegovi košarkarji zadeli le tri trojke iz 16 poskusov. Gostje so to znali izkoristiti, po dveh zaporednih trojkah Carisa LeVerta je bilo 50:43, Sabonis je s prostima metoma povišal na 55:47, Malcom Brogdon pa je svoje moštvo oddaljil na +10 (57:47).

Indiana je na glavni odmor odšla s prednostjo osmih točk (57:49). Gostje so trojke metali 8-22, Miami pa zgolj 3-18.

Adebayo povlekel domači voz, po njegovem odhodu igrala Indiana

Tretja četrtina je prinesla prebujenje domačinov. Ti so na krilih sedmih točk Bama Adebaya uprizorili niz 9:0 za minimalno vodstvo (58:57), razpoloženi Adebayo pa se je med drugim izkazal s silovitim zabijanjem prek Domantasa Sabonisa.

Pri Miamiju so nato Adebayu ponudili nekaj počitka, to pa je bila voda na mlin Indiane, ki je dosegla zadnjih sedem točk in pred zadnjo četrtino vodila z 79:70.

Gostje so zadnjo četrtino začeli s košema Douga McDermotta za prednost enajstih točk (83:72), Miami pa je s pomočjo petih zaporednih točk Adebaya zaostanek zmanjšal na tri (80:83).

Dobrih šest minut pred koncem je bil Miami še vedno tri točke zadaj, ko je pri gostih stvari v svoje roke vzel LaVert in nanizal pet točk zapored za lepšo prednost 92:84.

Sledila je infarktna končnica. Za Miami sta zadela Duncan Robinson in Adabayo za zaostanek točke (97:98), Jimmy Butler pa 12 sekund pred koncem izsilil prekršek za prosta meta. A zadel je le enga in rezultat poravnal na 98:98. Indiana je imela zadnji napad v rednem delu, a je LaVert zgrešil in sledil je podaljšek.

V tem je Miami dosegel prvih pet točk, nato pa je Indiana odgovorila s trojkama Justina Holidayja za 104:103. Ko je bil pri metu za tri točke uspešen še Brogdon, so se stvari dodatno poslabšale za Miami (103:107). A Adebayo še ni rekel zadnje, zabil je pod prekrškom in dodal še prosti met. Na drugi strani je zadel LaVert, v zadnjem napadu pa Butler zgrešil trojko za nov podaljšek.

Rezultat lige NBA
Miami Heat : Indiana Pacers 106:109 * po podaljšku (Adebayo 29, Butler 21, Dragić ni igral zaradi poškodbe hrbta; Sabonis 17, Turner 16)
Houston Rockets : Oklahoma City Thunder 112:114 (Wood 27, Wall 24; Dort 23, Roby 18)
Denver Nuggets : New Orleans Pelicans 108:113 (Jokić 27 točk, 11 asistenc, 10 skokov, Murray 25, Čančar ni igral; Ingram in Williamson po 30)
Boston Celtics : Orlando Magic 112:96 (Brown 34, Tatum 23; Vučević 22, Ennis III 18)