KATAR 2022

Hrvati v četrtfinale: junak tekme Livaković obranil tri japonske strele z bele točke (FOTO)

Hrvati bodo v petkovem četrtfinalu najverjetneje igrali proti Braziliji.
Fotografija: Livaković je obranil tri japonske strele z bele točke. FOTO: Marko Djurica, Reuters

Hrvaška nogometna reprezentanca se je na svetovnem prvenstvu v Katarju prebila v četrtfinale, potem ko je v osmini finala v Al Vakri po enajstmetrovkah premagala Japonsko s 4 : 2 (0 : 1, 1 : 1, 1 : 1).

Japonci so na tekmi povedli v prvem polčasu z golom Daizena Maede, Hrvati pa so izenačili na začetku drugega polčasa, ko je bil uspešen Ivan Perišić. Sledil je prvi podaljšek v Katarju, po njem pa še prva odločitev po enajstmetrovkah. Nesporen junak teh je bil hrvaški vratar Dominik Livaković, ki je obranil kar tri japonske strele.

Hrvat bodo v petkovem četrtfinalu igrali proti boljšemu iz dvoboja Brazilija – Južna Koreja. Ta se bo v Dohi začel ob 20. uri. V torek bosta še zadnji tekmi osmine finala, ob 16. uri bosta v Al Rajanu igrala Maroko in Španija, ob 20. uri pa v Lusailu Portugalska in Švica.

Znana sta tudi že dva para četrtfinala, to sta Nizozemska – Argentina in Francija – Anglija.