Znan tekmec Slovenije

Francozi s težavo strli italijanski oreh

Francija je v drugem polčasu vodila že za 14 točk, vendar je morala do konca trepetati za uvrstitev v polfinale, v katerem jo čaka Slovenija.
Fotografija: Rudy Gobert je bil najboljši strelec Francije. FOTO: Brian Snyder/Reuters
Rudy Gobert je bil najboljši strelec Francije. FOTO: Brian Snyder/Reuters

V četrtek ob 13. uri po našem času se bo v polfinalu olimpijskega košarkarskega turnirja Slovenija pomerila s Francijo, ki je v četrtfinalu s 84:75 (64:54, 43:42, 20:25) premagala Italijo. Zmaga ni bila tako lahka, kot namiguje izid. Dve minuti pred koncem je bil rezultat izenačen pri 73:73.

Timothe Luwawu-Cabarrot bo tekmec Slovenije v polfinalu. FOTO: Brian Snyder/Reuters

Francija je morala premagati številne izgubljene žoge v prvem polčasu in padec v igri v začetku zadnje četrtine, da je odpravila Italijo. Francozi so po izenačenem prvem polčasu odločno krenili v drugega in si priigrali vodstvo z dvomestnim številom točk, največ 14 (62:48). Italija, ki je večino tekme bila izredno nenatančna za tri točke (8:29), je v uvodu zadnje četrtine ob nenadnem strelskem mrku Francozov na krilih Simoneja Fontecchia našla priključek.