NBA

Dončić uničil Hardna, poslušajte te vzklike (VIDEO)

Luka je dosegel 41 točk za zmago Dallasa v Houstonu.
Fotografija: FOTO: Reuters

Ekipa Dallas Mavericks je v ligi NBA na gostovanju s 137 : 123 ugnala Houston Rockets (peta zmaga zapored in 11. v sezoni). Najboljši igralec tekme je bil Luka Dončić, ki je dosegel 41 točk, 10 podaj in 6 skokov.

Dallas je uvodno četrtino dobil s 45 : 29, polčas pa z 78 : 60. V zadnji minuti tretje četrtine je James Harden znižal razliko na 10 točk, potem pa je v zadnji četrtini padla celo na pet, zadnjič ob izidu 112 : 107. Tedaj je vajeti tekme v roke vzel Luka, s serijo prodorov in podaj odlepil Dallas od Houstona, približno tri minute pred koncem tekme pa s trojko zapečatil usodo domačih, tako da so do konca tekme igrali le še rezervisti.

»MVP! MVP!«

»Luka vodi vso zadevo. Vsi smo večino tekme odvisni od njega. Trenutno igra neverjetno. Zelo sem vesel zanj,« je dejal Kristaps Porzingis, ki je k zmagi prispeval 23 točk in 13 skokov. Ko so košarkarji Dallasa po koncu tekme odhajali v slačilnico, so celo nekateri domači navijači Luki vzklikali: »MVP! MVP!« Luka teh vzklikov ni preslišal: »Ko slišim to, je zelo lepo. Nikoli si nisem predstavljal, da mi bodo to vzklikali v ligi NBA. To je nekaj posebnega.«

Dončić je dobil tudi dvoboj s prvim strelcem lige Hardnom. Slednji je bil drugi strelec srečanja z 32 točkami (met iz igre 11 : 24, 8 : 10 prosti meti, dve trojki). Dosegel je še 11 podaj in 9 skokov. Dončić je iz igre metal 15 : 29, 6 : 8 proste mete, zadel pa je pet trojk iz 14 poskusov.