NBA

Dončić najzaslužnejši za tesno zmago v TD Gardnu

Košarkarji Dallasa so po zaslugi 36 točk Luke Dončića premagali Boston (113:108), Goran Dragić je prispeval 12 točk ob zmagi Miamija nad Indiano (92:87).
Fotografija: Luka Dončić je bil s 36 točkami prvi strelec tekme, na kateri je Boston vse do zadnje minute ogrožal zmago Dallasa. FOTO: Maddie Meyer/AFP

Dallas Mavericks so v noči s srede na četrtek gostovali pri Bostonu in po zaslugi odličnega Luke Dončića (36 točk) osvojili TD Garden s 113:108. Uspešen večer je imel tudi Goran Dragić, ki je dosegel 12 točk ob zmagi Miamija nad Indiano.

V Bostonu se je vse vrtelo okoli Luke Dončića, ki je bil s 36 točkami prvi strelec tekme (met iz igre 11-15, trojke 7-11), imel je tudi 8 skokov in 5 asistenc, hkrati pa tudi 8 izgubljenih žog.

Njegovo moštvo je vodilo ves čas, največ za 23 točk, a borbeni Kelti so v zadnji četrtini uprizorili povratek in se vsem približali Dallasu, ki pa je le prišel do zaslužene 25. zmage v sezoni.

Pri Dallasu sta bila poleg Dončića najbolj razpoložena Jalen Brunson z 21 točkami in Kristaps Porzingis z 19 točkami, pri Bostonu pa Jayson Tatum s 25 točkami in Jaylen Brown s 24 točkami.

Dončić v prvem polčasu polnil koš Bostona

Košarkarji Bostona so imeli v prvih 24 minutah velike težave s pokrivanjem Luke Dončića. Ta je v prvi četrtini dosegel 11 točk in svoji ekipi pomagal do vodstva s 30:25, nato pa v drugi četrtini dodal še 13 točk in imel največ zaslug, da so gostje vodili že za več kot dvajset točk (61:39), ob glavnem odmoru pa je bilo +19 (64:45).

Dončić je prvi polčas sklenil s 24 točkami, pri čemer je zadel osem izmed devetih metov iz igre in pet trojk iz šestih poskusov.

Tretja četrtina ni prinesla večje spremembe. Luka Dončić je dosegel 7 točk, njegovo moštvo pa je nadzorovalo potek tekme in njegova prednost se ni znižala na manj kot 14 točk. Pred zadnjo četrtino je bil izid 90:73 v korist gostov.

Brunson v zaključku ohranil mirne živce

Nato pa je v TD Gardnu postalo napeto. Kelti so se po manj kot treh minutah približali na devet točk (87:96), Dončić je malo kasneje ob metu za tri točke naredil prekršek v napadu in bil zavoljo protesta kaznovan s tehnično napako, nato pa je sledil njegov odhod z igrišča. Ko se je po dveh minutah umiril in vrnil na parket, je imel s soigralci še vedno osem točk naskoka (101:93), Boston pa je kljub njegovi prisotnosti začel topiti zaostanek in se 16 sekund pred koncem približal le na pičli dve točki (107:109).

V zaključku je imel najbolj pomembno vlogo Brunson, ki je v zadnjih 11 sekundah zadel vse štiri proste mete in pomagal ustaviti poslednji poskus Bostona za zasuk tekme. Dallas je osvojil TD Garden.

Miami v končnici do zmage v Indiani

Boston ponoči ni izgubil le tekme, temveč tudi sedmo mesto na Vzhodu, saj ga je prehitel Miami, ki je bil uspešen na gostovanju pri Indiani.

Gostitelji so vodili večji del tekme. Po prvi četrtini je bilo 28:23, ob glavnem odmoru 45:43 in sredi tretje četrtine +15 v korist Indiane (58:43), vendar pa Miami še ni rekel zadnje.

Vročica se je do konca tretje četrtine približala na dve točki (65:67), nato pa odlično odigrala v končnici in svojemu tekmecu v zadnjih sedmih minutah dopustila le sedem točk, s čimer je prednost 81:80 spremenila v zmago z 92:87.

Pri Miamiju je bil prvi strelec Duncan Robinson z 20 točkami, Jimmy Butler jih je dosegel 18, Goran Dragić pa je v 24 minutah vknjižil 12 točk (met iz igre 5-10, trojke 2-5), 3 skoke in 2 asistenci.

Pri Indiani je bil najučinkovitejši Myles Turner s 15 točkami.

Poškodba Drummonda na debiju za Jezernike

Aktualni prvaki Los Angeles Lakers niso imeli uspešnega večera, saj so izgubili proti Milwaukeeju s 97:112 in za nameček ostali brez svoje okrepitve Andreja Drummonda.

Andre Drummond je na debiju za Los Angeles igral le 14 minut, nato pa si poškodoval prst na desni nogi. FOTO: Kevork Djansezian/AFP
Robustni center je danes debitiral za Jezernike in v 14 minutah dosegel štiri točke, dve asistenci in en skok, nato pa igrišče zapustil v tretji četrtini zaradi poškodbe prsta na desni nogi.

Kot je Drummond pojasnil po tekmi, je za predčasen konec debija kriva izguba nohta: »V prvi četrtini mi je Brook Lopez stopil na nogo, vendar sprva temu nisem posvečal pozornosti. Nato pa je vse bolj bolelo, ko pa sem si ob polčasu snel nogavico, sem videl, da sem ostal brez nohta. To se mi je že zgodilo, vendar pa je bilo tokrat zelo boleče, zato sem trenerja prosil, da me zamenja. S člani trenerskega štaba se moram posvetovati o najboljših ukrepih, da se čimprej vrnem,« je razložil novinec Jezernikov.

Pri Los Angelesu je bil prvi strelec Montrezl Harrell z 19 točkami, pri Milwaukeeju pa Jrue Holiday z 28 točkami.

Rezultati lige NBA
Boston Celtics : Dallas Mavericks 108:113 (Tatum 25, Brown 24; Dončić 36 točk, 8 skokov in 5 asistenc v 35 minutah, Brunson 21)
Indiana Pacers : Miami Heat 87:92 (Turner 15, LeVert 14; Robinson 20, Butler 18, Dragić 12 točk, 3 skoki in 2 asistenci v 24 minutah)
Detroit Pistons : Portland Trail Blazers 101:124 (Grant 30, Diallo 19; Lillard 33, McCollum 24)
Brooklyn Nets : Houston Rockets 120:108 (Irving 31, Harris 28; Porter 20, House 18)
Memphis Grizzlies : Utah Jazz 107:111 (Morant 36, Anderson 18; Conley 26, Clarkson 24)
Minnesota Timberwolves : New York Knicks 102:101 (Edwards 24, Beasley 20; Randle 26, Barrett 23)
Oklahoma City Thunder : Toronto Raptors 113:103 (Mihajljuk 22, Brown 20; Trent 31, Anunoby 20)
San Antonio Spurs : Sacramento Kings 120:106 (DeRozan 26, White 18; Fox 20, Haliburton 18)
Los Angeles Lakers : Milwaukee Bucks 97:112 (Harrell 19, Schröder 17; Holiday 28, Antetokounmpo 25)
Phoenix Suns : Chicago Bulls 121:116 (Booker 45, Paul 19; Vučević 24, Valentine 19)