Zmagi Angležev

De Bruyne odklenil Oblakovo ključavnico

Man. je v prvi tekmi četrtfinala lige prvakov strl odpor Atletica, Liverpool zanesljiv v Lizboni, sledita Chelsea vs. Real Madrid ter Villarreal vs. Bayern.
Fotografija:

Prvi četrtfinalni tekmi nogometne lige prvakov sta prinesli zmagi angleškima velikanoma in edinima kandidatoma za naslov v premier league. Liverpool je v Lizboni s 3:1 premagal Benfico, Manchester City pa je ugnal Atletico Madrid z 1:0.

Rdeči iz mesta Beatlesov so že v prvem polčasu dosegli dva gola. Najprej je z glavo zadel Ibrahima Konate (17.), zatem še Sadio Mane (34.) in vroči rdeči stroj pod vodstvom Jürgna Kloppa ostaja v igri za poker lovorik v sezoni. Piko na i je postavil Luis Diaz, nekdanji član Porta, v 87. minuti.

Bolj izenačen je bil dvoboj med angleškim in španskim prvakom. Manchester City je dolgo jalovo oblegal vrata slovenskega kapetana Jana Oblaka, ki je ohranjal mirne živce. A bil je nemočen v 70. minuti, ko je podajo super rezervista Phila Fodena izkoristil kapetan Kevin de Bruyne. City je bil dominanten, imel je 67-odstotno posest in devet strelov na gol, Atletico je sprožil le enkrat.

V sredo se bodo sešli nogometaši evropskega prvaka Chelseaja in 13-kratnega šampiona Real Madrida ter Villarreala in Bayerna.