Liga prvakov

Bayern blestel v Rimu, Giroud z evrogolom ugnal Oblaka (VIDEO)

Jan Oblak je edini zadetek v Bukarešti prejel v 71. minuti, ko ga je s škarijicami premagal Olivier Giroud. Bayern štiri gole pri Laziu dosegel v 47 minutah.
Fotografija: Olivier Giroud se je izkazal z izjemnim golom. FOTO: Stefan Constantin/Reuters
Olivier Giroud se je izkazal z izjemnim golom. FOTO: Stefan Constantin/Reuters

Evropski prvak Bayern je kar s 4:1 zmagal v Rimu in si pred povratno tekmo osmine finala lige prvakov proti Laziu priigral praktično neulovljivo prednost. Bolj izenačen je dvoboj med Atleticom in Chelseajem, vendar so si Londončani v Bukarešti priigrali lepo prednost pred revanšo v Londonu. Jana Oblaka je v 71. minuti z mojstrskim golom s škarjicami premagal Olivier Giroud za končnih 1:0.

Večji del tekme v romunski prestolnici med trenutno vodilno zasedbo španskega prvenstva, kjer blesti slovenski reprezentančni vratar Oblak, in petouvrščeno iz angleškega prvenstva je minil v pravem taktičnem boju, edini gol na tekmi pa je po atraktivnih škarjicah dosegel Francoz Giroud. Glavni sodnik Felix Brych iz Nemčije je potreboval kar nekaj časa, da je priznal mojstrovino Girouda iz 68. minute, blagoslov so mu dali šele njegovi kolegi iz sobe za VAR.

Jan Oblak je bil dober v vratih, vendar njegovi soigralci niso bili razpoloženi v napadu. FOTO: Daniel Mihailescu/AFP

V prvi polovici tekme so bili malenkostno bolj aktivni Španci, ki so si še najlepšo priložnost priigrali v 15. minuti, ko je bil po ostri podaji Urugvajca Luisa Suareza z desne strani malenkostno prekratek Thomas Lemar, v končnici pa je poskus Suareza zaustavil gostujoči francoski vratar Edouard Mendy.

Večji del prvega polčasa dokaj rezervirani Londončani so si edino pravo priložnost priigrali v 38. minuti, po strelu Tima Wernerja nekoliko z leve strani pa je bil na pravem mestu Oblak. V drugem polčasu so Madridčani in Londončani pokazali malenkostno bolj energično, a še vedno zelo previdno predstavo. Tekma se je še najbolj razživela po golu Girouda sredi polčasa, še najlepšo priložnost pa je v 83. minuti imel Werner, a je drugi zadetek Londončanov mreži preprečil Oblak.

Evropski prvak melje naprej

Branilci naslova iz Münchna so v velikem slogu opravili svojo prvo nalogo na poti do četrtfinala. V večnem mestu so takoj zagospodarili na igrišču in Rimljane, ki so se po 21 letih uvrstili v izločile boje lige prvakov, takoj pahnili v težave. Izbranci gostujočega trenerja Hansija Flicka so povedli že v deveti minuti po golu prvega zvezdnika Roberta Lewandowskega. Poljski stroj za gole je izkoristil grobo napako argentinskega obrambnega igralca Matea Musacchia, ki mu je tako rekoč podal žogo, spretno obšel španskega vratarja Pepeja Reino ter poslal žogo v prazna vrata.

Bayernov as Robert Lewandowski je zabil prvi gol Laziu. FOTO: Alberto Pizzoli/AFP

Bavarci so le petnajst minut potrebovali za drugi zadetek, po kombinirani akciji pa je svoj prvenec v ligi prvakov dosegel v Stuttgartu rojeni mladi angleški reprezentant Jamal Musiala. V končnici prvega polčasa so Bavarci znova izkoristili darilo Rimljanov, prvi strel Kingsleyja Comana je Reina ubranil, odbitek pa je v mrežo pospravil Leroy Sane za 3:0.

Bayern je takoj v začetku drugega polčasa povedel s 4:0 po avtogolu Francesca Acerbija, v 49. minuti pa so zadeli do tedaj dokaj nebogljeni Rimljani. Joaquin Correa je postavil končni izid na tekmi.