Nemško prvenstvo

Bavarski stroj zlahka prek Hoffenheima, Leipzigu derbi z Bayerjem

Aktualni nemški prvak Bayern je s 4:1 odpravil Hoffenheim in se utrdil na vrhu. Leipzig s Kevinom Kamplom premagal Bayer z 1:0.
Fotografija: Robert Lewandowski je proti Hoffenheimu dosegel že 24. prvenstveni gol sezone. FOTO: Andreas Gebert/Reuters

Bavarski velikan Bayern v 19. kolu nemškega prvenstva ni imel težav proti Hoffenheimu, ki ga je visoko premagal s 4:1 in se utrdil na vrhu. Na derbiju kola je Leipzig s Kevinom Kamplom premagal Bayer z 1:0.

Aktualni prvak iz Münchna je suvereno opravil svojo nalogo, saj je na 19. tekmi zmagal že štirinajstič in pri tem presegel svoje povprečje treh doseženih zadetkov na tekmo.

Domačini so dobro krenili v tekmo in dosegli prva gola. Jerome Boateng je zadel v 32., Thomas Müller pa v 43. minuti. Hoffenheim je tik prek koncem polčasa z golom Andreja Kramarića (44.) znižal zaostanek.

V drugem polčasu je bilo vse v znamenju Bavarcev. Njihov poljski zvezdnik Robert Lewandowski je v 57. minuti povišal na 3:1. Odlični napadalec je na svoji 18. tekmi sezone zadel že 24-tič in je z naskokom najboljši strelec prvenstva, pri čemer se je med strelce vpisal na zadnjih devetih ligaških tekmah.

Odlično tekmo Bayerna je zaokrožil Serge Gnabry v 63. minuti.

Nkunku odločil derbi v Leipzigu

V središču pozornosti je bil derbi med Leipzigom in Bayerjem in Leverkusna. Zmagovalca je odločil zadetek Christopherja Nkunkuja v 51. minuti.

Domači vezist je sprejel podajo v osrčju kazenskega prostora, izkoristil slabo posredovanje tekmecev in si odbito žogo namestil na desnico, nato pa neubranljivo zadel v daljši kot za pomembno zmago.

Slovenski nogometaš Kevin Kampl, ki je za Leipzig igral do 81. minute, je po tekmi povedal: »Kot ekipa smo igrali odlično, dobro smo se branili in Bayerju dali le malo prostora za ustvarjanje priložnosti. Danes je bilo zelo pomembno, da se poberemo po porazu v preteklem tednu proti Mainzu. To smo tudi storili in zasluženo zmagali.«

Rdeči biki so z zmago ohranili sedem točk zaostanka za vodilnim Bayernom, obenem pa imajo pet točk naskoka pred svojim prvim zasledovalcem Eintrachtom.
Christopher Nkunku je odločil derbi med Leipzigom in Bayerjem. FOTO: Ronny Hartmann/AFP

Dortmundčani do prepotrebne zmage

Nove tri točke je vpisala tudi Borussia Dortmund, ki je bila s 3:1 boljša od Augsburga. Dortmundčani so s tem prekinili niz treh zaporednih tekem brez zmage in se veselili prepotrebnega uspeha v boju za mesta, ki vodijo v ligo prvakov.

Tekma se je sicer začela po željah gostov, ki so povedli v 10. minuti prek Andreja Hahna.

Borussia je imela v 21. minuti veliko priložnost za izenačenje, a je Erling Haaland z bele točke zadel okvir vrat. To za gostitelje ni bilo usodno, saj je pet minut kasneje zadel Thomas Delaney in postavil izid polčasa.

Za popoln preobrat sta v drugem delu poskrbela Jadon Sancho v 63. minuti in Felix Uduokhai z avtogolom v 75. minuti.
Jadon Sancho je pomagal zrežirati preobrat Borussie iz Dortmunda. FOTO: Sascha Steinbach/Reuters

Nemško prvenstvo, 19. kolo

Sobota
Bayern : Hoffenheim 4:1 (Boateng 32., Müller 43., Lewandowski 57., Gnabry 63.; Kramarić 44.)
Dortmund : Augsburg 3:1 (Delaney 26., Sancho 63., Uduokhai 75./ag; Hahn 10.)
Eintracht Frankfurt : Hertha Berlin 2:1 (Silva 68., 95./11m, Hinteregger 85.; Piatek 66.)
Union Berlin : Borussia Mönchengladbach 1:1 (Knoche 31.; Plea 59.)
Werder Bremen : Schalke 1:1 (Mohwald 77.; Mascarell 38.)
Leipzig : Bayer Leverkusen 1:0 (Nkunku 51. –Kampl je za Leipzig igral do 81. minute)