Nemško prvenstvo

Bavarci za rojstni dan v mrežo Kölna pospravili pet žog

Nogometna sobota je v Nemčiji prinesla popoln uspeh gostiteljev. Bayern s 5:1 premagal Köln, Leipzig po pravi drami Borussio Mönchengladbach s 3:2.
Fotografija: Vodilni Bavarci se niso usmilili Kölna in mu zabili pet golov. FOTO: Andreas Gebert/Reuters

Sobotne tekme 23. kola nemškega prvenstva so prinesle popolno zmagoslavje domačinov in uspeh favoriziranih moštev. Nove zmagi so vknjižili vodilni slavljenec Bayern, drugouvrščeni Leipzig in Borussia iz Dortmunda.

Bavarski stroj prav danes praznuje 121. obletnico obstoja, za rojstni dan pa si je podaril visoko zmago proti Kölnu (5:1). Za Bayern sta po dvakrat zadela najboljši strelec prvenstva Robert Lewandowski, ki je že pri 28 golih, in rezervist Serge Gnabry, po enkrat pa Eric Maxim Choupo-Moting, ki je dosegel svoj ligaški prvenec za aktualne prvake.

Drugouvrščeni Leipzig je moral pošteno garati za zmago nad Borussio Mönchengladbach (3:2).

Tekmo so bolje začeli gostje in po 19. minutah že vodili z 2:0, potem ko sta zadela Jonas Hofmann in Marcus Thuram.

Leipzig je nadoknadil dva gola zaostanka in vknjižil pomembno zmago v lovu za Bayernom. FOTO: Ronny Hartmann/AFP
A domači so se uspeli rešiti iz težkega položaja. Povratek je začel Christopher Nkuknu v 57. minuti, izid je izenačil Yusuf Poulsen s strelom z roba kazenskega prostora, zmagoviti gol pa je v 93. minuti z glavo dosegel Alexander Sorloth, ki je v igro vstopil na začetku drugega polčasa.

Slovenski nogometaš Kevin Kampl je tekmo spremljal z domače klopi.

Sancho zrežiral zmago Dortmunda

Borussia iz Dortmunda ni imela težav z Armino Bielefeld, ki jo je premagala s 3:0. Ob zmagi je bil zelo razpoložen Jadon Sancho, ki je bil podajalec pri golu Mahmouda Dahouda v 48. minuti, nato pa je deset minut kasneje še uspešno izvedel enajstmetrovko. Končni izid je v 81. minuti postavil Reinier.

Nove tri točke so vpisali še pri Stuttgartu, ki so s 5:1 premagali Schalke, in Wolfsburgu, ki so bili z 2:0 boljši od berlinske Herthe.

Nemško prvenstvo, sobotni rezultati 23. kola
Bayern Munich - Koln 5:1 (Choupo-Moting 18., Lewandowski 33., 65., Gnabry 82., 86.; Skhiri 49.)
Borussia Dortmund - Arminia Bielefeld 3:0 (Dahoud 48., Sancho 58./11m, Reinier 81.)
Stuttgart - Schalke 5:1 (Endo 10., 26., Kalajdžić 34., Klement 88., Didavi 92.; Kolašinac 40.)
Wolfsburg - Hertha Berlin 2:0 (Klunter 38./ag, Lacroix 89.)
Lepzig - Borussia Mönchengladbach 3:2 (Nkunku 57., Poulsen 66., Sorloth; Hofmann 6./11m, Thuram 19.)