JAVNO ZDRAVSTVO

Zdravniki trdijo, da jih je premalo, Jelinčič pa: To zagotovo ne bo držalo

»Za isto delo manj ljudi, več dežurstev na vsakega, manj prostih vikendov, več utrujenosti. Etični pogon ima svojo mejo.«
Fotografija: Zmago Jelinčič Plemeniti. FOTO: Dejan Javornik
Odpri galerijo
Zmago Jelinčič Plemeniti. FOTO: Dejan Javornik

Slovenski javni zdravstveni sistem se ubada z odhajanjem zdravnikov in drugega zdravstvenega osebja. Da v zdravstvu ni, kot bi moralo biti, se kaže tudi v čakalnih dobah, ki so za nekatere storitve znotraj javnega zdravstva celo več let.

»Državno zdravstvo se sesuva že nekaj let, covid pa je to samo potenciral. Mi smo žal imeli še en odhod zdravnika. To pomeni, da nas je za isto delo manj ljudi, več dežurstev na vsakega, manj prostih vikendov, več utrujenosti. Etični pogon ima svojo mejo,« ugotavlja Federico V. Potočnik, specializant infektologije, ki dela v SB Celje.

Tudi zdravnik Samo Vesel, ki prihaja iz iste bolnišnice, iz otroške kardiološke ambulante, pritrjuje, da so na otroškem oddelku od maja do julija izgubili štiri specialiste, stare od 30 do 40 let: »Štiri od 15! Pridobili pa le enega. Enega zdravnika. Na novih delovnih mestih so delovne razmere bistveno boljše, plača pa enaka ali višja. Hudo je!«

Je pa o zdravnikih nedavno spregovoril tudi poslanec Zmago Jelinčič Plemeniti. V svojem slogu je pribil takole: »Pravijo, da je naših zdravnikov premalo. To zagotovo ne bo držalo. V celjski porodnišnici bi bila ena ginekologinja odveč, če ne bi Albanke tako intenzivno rojevale. Seveda na naše stroške in na našo socialo.« 

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije