NEVARNO

Filmsko reševanje muce: gasilci odpovedali, gorski reševalci pa ne

Objavljeno 09. september 2016 09.13 | Posodobljeno 09. september 2016 11.31 | Piše: P. Pa.

Drevo je bilo za gasilce previsoko.

LJUBLJANA – V sredo so imeli gorski reševalci nenavadno intervencijo. Reševanje so najprej odpovedali gasilci PD Brdo, nato še gasilci Gasilske brigade Ljubljana. Medtem ko gozdarji, ki jih je lastnik tudi poklical, niso pristojni za takšna reševanja, so svoje spretnosti in znanje pokazali gorski reševalci.

Kot so zapisali na spletni strani, so v sredo ponoči kar prek facebooka prejeli sporočilo lastnice muce, ki je splezala na drevo in obtičala približno 20 metrov nad tlemi. Po njihovih besedah so gasilci ob pogledu na višino drevesa le zmajevali z glavo in rekli, da ne morejo pomagati, a lastnik se ni dal, na pomoč je poklical gorske reševalce.

Ti so pojasnili, da je za plezanje po takšnih drevesih treba veliko znanja in izkušenj. »GRS Ljubljana se je seveda odzval klicu in trije naši člani so med službenim odmorom za malico v pičlih 20 minutah po prihodu na mesto 'nesreče' že predali muco lastnici. Prenočevanje v krošnji bora je k sodelovanju spodbudilo tudi mačko, ki se je brez težav pustila prenesti na tla. Naši člani so pri reševanju uporabili znanje in tehniko GRZS za reševanje padalcev z dreves.«

Kot nam je še uspelo izvedeti, so mucka reševali trije člani GRS: Tomaž Žgajnar, sicer vodja Ajpesa v Ljubljani, Brane Kobal in reševalec na drevesu Marko Jurič

Deli s prijatelji