Bo šel šaljivec v ječo?

Lažno prijavil, da je nekdo padel v beton. Tožilstvo o ovadbi še ni odločilo.
Fotografija: Poveljnik radgonskih gasilcev Rajko Lipič ne razume, kaj nekaterim roji po glavi. FOTO: Oste Bakal
Odpri galerijo
Poveljnik radgonskih gasilcev Rajko Lipič ne razume, kaj nekaterim roji po glavi. FOTO: Oste Bakal

Saj ni res, pa je, smo zapisali lani ob novici, da je v torek, 3. septembra lani, zvečer 14 gasilcev s tremi vozili, reševalci in policisti po nepotrebnem hitelo iz Gornje Radgone v Negovo. Neznanec jih je poklical na intervencijsko telefonsko številko in sporočil, da je pri družini v Negovi, kjer betonirajo silos, človek padel v priklopnik hruško, polno betona. K sreči se je izkazalo, da je šlo za lažno prijavo.

Poleg gasilcev so po nepotrebnem aktivirali policiste in reševalce. Na kraju dogodka so gasilci ugotovili, da je bila prijava lažna, čeprav naj bi tam dejansko potekalo betoniranje. Klicatelj se je operaterju na številki Uprave RS za zaščito in reševanje 112 menda predstavil, a najverjetneje z lažnim priimkom.

Gasilski pozivnik je potrdil, da je klicatelj lažno nesrečo naznanil 3. septembra lani ob 20.13. FOTO: Oste Bakal
Gasilski pozivnik je potrdil, da je klicatelj lažno nesrečo naznanil 3. septembra lani ob 20.13. FOTO: Oste Bakal
»Štirinajst gasilk in gasilcev ter reševalci nujne medicinske pomoči Gornja Radgona so spet postavili življenje drugega pred svoje, torej pomagati sočloveku. A kaj, ko se to nekomu zdi smešno,« je bil ogorčen poveljnik PGD Gornja Radgona, Rajko Lipič, ki je dodal, kako se k sreči tovrstne lažne prijave ne dogajajo pogosto, saj se ne spomni, kdaj so nazadnje doživeli kaj takega.

»To nikakor ni šala, kot si nekateri predstavljajo. Niti pomisliti si ne upam, kaj bi se zgodilo, če bi dežurna ekipa morala intervenirati kje drugje. Zato bom navezal stik s komandirjem PP Gornja Radgona, naj poskušajo odkriti storilca tega nehumanega in neumnega početja, ki se očitno ni zavedal morebitnih posledic,« nam je naslednje jutro povedal direktor Zdravstvenega doma Gornja Radgona Jože Primožič.

Policisti so očitno svoje opravili, kajti po štirih mesecih preiskave so na murskosoboško okrožno državno tožilstvo vložili kazensko ovadbo zoper domnevnega storilca. »Policisti PP Gornja Radgona so podali kazensko ovadbo zoper storilca kaznivega dejanja zlorabe znamenj za pomoč in nevarnost,« nam je potrdila tiskovna predstavnica PU Murska Sobota Suzana Rauš.

Zdaj je na vrsti murskosoboško tožilstvo, kjer so nam potrdili, da so prejeli ovadbo. »V zvezi s prejeto ovadbo še ni bila sprejeta tožilska odločitev,« nam je po pooblastilu vodje murskosoboškega tožilstva zatrdila Manuela Frumen, okrožna državna tožilka.
Mimogrede, po 1. odstavku 309. člena kazenskega zakonika (KZ-1), ki obravnava zlorabo znamenj za pomoč in nevarnost, grozi osumljencu do tri leta zaporne kazni.

Več iz te teme:

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije