Pri Snagi so nam potrdili, da je obvestilo res njihovo, da pa gre za staro verzijo obvestila, ki ni več v uporabi: »Očitno je imela naša ekipa še neke stare zaloge.« Sedaj uporabljajo takšna obvestila:
Z obvestili na zabojnikih, v hišnih nabiralnikih in na avtomobilih Snaga opozarja na zaparkiranost zabojnikov, napačno odložene ter nepravilno ločene odpadke, neurejena/zasmetena zbirna mesta in neobrezano drevje/grmičevje, ki ovira dostop do zabojnikov.
Če imajo uporabniki le občasno večjo količino bioloških odpadkov in/ali preostanka odpadkov (zaradi čiščenja, obrezovanja drevja ipd.), jih lahko odložijo poleg ustreznega zabojnika v tipiziranih Snaginih vrečkah. 50- ali 100-litrske Snagine vrečke za bio ali mešane odpadke so naprodaj prek spleta (www.vsezaodpadke.si/snaga-d.o.o) in v Snaginem Centru za pomoč in podporo uporabnikom na Povšetovi 6 – na sedežu Snage. Tipizirane vrečke za mešane komunalne odpadke so na voljo še v večjih Mercatorjevih trgovinah in na Petrolovih bencinskih servisih, tiste za biološke odpadke pa samo še v Centru ponovne uporabe na Povšetovi 4 v Ljubljani.
»Ne oglaševanje, ampak informiranje«
»Ko na kakršen koli način uporabnike obveščamo, kje so vrečke na voljo, ne moremo govoriti o oglaševanju, ampak o informiranju,« na očitek bralke o delanju reklame odgovarjajo pri Snagi in pojasnjujejo, da podatka o tem, kje se vrečke lahko kupijo, na novejših obvestilih ni več, »ker je obvestilo večnamensko«.Paket petih kosov 50-litrskih vrečk za bio odpadke stane 1,97 evra, 100-litrskih pa 3,93 evra. Paket petih kosov 50-litrskih vrečk za mešane odpadke stane 10,58 evra, 100-litrskih pa 21,16 evra. »Cena vrečke za posamezno vrsto odpadka je usklajena s ceno ravnanja s to vrsto odpadka (ustrezno ravnanje z mešanimi odpadki je, odkar te odpadke obdelujemo in na odlagališče odložimo le 4 odstotke preostanka po obdelavi, najdražji), zato je cena za vrečko za mešane odpadke ustrezno višja. Tako ni samo v naši Snagi, ampak se ta princip aplicira tudi drugod,« pojasnjujejo ceno tipiziranih vrečk.