HOKEJ

Zmaji uničili Rdeče bike

Objavljeno 29. januar 2012 21.02 | Posodobljeno 29. januar 2012 21.27 | Piše: Mi. S., STA

Hokejisti Tilie Olimpije so v 4. krogu drugega dela lige EBEL premagali Red Bull iz Salzburga s 5 : 1.

Olimpijo naslednji dvoboj v tekmovanju čaka v torek, ko bo v Tivoliju gostoval celovški Kac.

LJUBLJANA – Čeprav je Olimpija igrala brez Igorja Cvetka, Anžeta Ropreta, Aleša Mušiča in Boštjana Groznika, se ji to ni poznalo. Zmaga proti Medveščaku ji je dala zagon, ki so ga danes občutili Rdeči biki iz Salzburga. Posebej razpoložen je bil Žiga Pance, ki je kar trikrat zatresel tekmečevo mrežo in tako dodal levji delež k drugi Olimpijini zmagi v drugem delu tekmovanja.

Ljubljančani so izvrstno odprli tekmo

Pance je v šesti minuti zadel ob igralcu več po strelu z desne strani. Isti igralec je le dobro minuto pozneje zvišal ljubljansko prednost. Po strelu spet z desne strani je v gneči pred vrati ploščku spremenil smer in razveselil približno 2000 navijačev v Tivoliju.

Gostujoči trener s posredovanjem vratarja Thomasa Höneckla ni bil zadovoljen in je za preostanek prve tretjine med vratnici poslal drugega čuvaja mreže pri salzburškem moštvu (v prihodnjih dneh se bo bikom pridružil še nekdanji igralec NHL Marty Turco) Philipa Zopfa. Tudi v nadaljevanju je bila Olimpija boljša, a kljub še nekaterim poskusom je ostalo pri 2 : 0.

V drugi tretjini je bila igra enakovrednejša

Obe ekipi sta zabili po en zadetek. V 34. minuti je Olimpijo v vodstvo s 3 : 0 popeljal Jamie Fraser, potem ko je zadel z leve strani, minuto pozneje pa so Jeana Phlippa Lamoureuxa prvič ukanili tudi Avstrijci, natančneje Ramzi Abid, ki je zadrsal izza gola in zaostanek znižal na 1 : 3.

A ta zadetek ni spremenil ničesar. Gostitelji se niso pustili zmesti. Za nameček so v 48. minuti dokončno odločili tekmo, ko je po akciji in strelu Johna Hughesa Salzburgovega vratarja znova ukanil igralec tekme Pance. Tri minute pozneje je piko na i s pravo bombo postavil Eric Pance, svojo četrto točko na tekmi pa je s podajo dosegel Pance.

Železarji spet doživeli poraz

Acroni Jesenice so na svoji tretji tekmi drugega dela prvenstva v ligi EBEL nadaljevale niz porazov. V dvorani Podmežakla so morali železarji priznati premoč VSV iz Beljaka z 2 : 3. Jeseničani so tekmo izgubili zaradi številnih zapravljenih priložnosti v napadu (trikrat so zadeli vratnico), izkušeni Orli pa so znali izkoristiti napake v domačih vrstah in so dobili še četrto izmed petih medsebojnih tekem v sezoni.