Zdovc s Spartakom nadigral Krko

Objavljeno 31. januar 2012 21.36 | Posodobljeno 31. januar 2012 21.37 | Piše: M. U., STA

Spartak – Krka 68 : 81

Krka je bila proti Spartaku Jureta Zdovca brez moči. Foto: Ljubo Vukelič

NOVO MESTO – Košarkarji Krke so v tekmi 3. kroga drugega dela evropskega pokala (skupina K) izgubili s Spartakom iz St. Peterburga z 68 : 81. Košarkarji Krke so pred tednom dni v drugem krogu drugega dela evropskega pokala izgubili proti Budućnosti s 64 : 69. Tokrat je v goste prispel močni ruski Spartak s starima znancema slovenske košarke, trenerjem Juretom Zdovcem in igralcem Miho Zupanom.

Po začetnem vodstvu so Novomeščani le še sopihali za Spartakom

Le na začetku so domači vodili, nato pa so Rusi stopili na plin. V prvi četrtini se še niso »odlepili«, končala se je z 20 : 13, približno taka razlika pa je bila tudi še sredi druge četrtine. Nato pa je Spartak v nekaj napadih dosegel nad deset točk razlike, kar je brez večjih težav zadržal tudi do polčasa, ki ga je dobil z 39 : 28.

Nemoč Krke je bila vidna tudi v nadaljevanju

Koš domačih so polnili predvsem neustavljivi center Lukas Mavrokefalidis, črnogorski reprezentant Vladimir Dragičević in Patrick Bevereley. Tik pred koncem tretje četrtine je bilo na semaforju že 47 : 63, v zadnjem delu pa so gostje prišli tudi že do 22 točk prednosti, ob koncu pa so le nekoliko popustili, kar so igralci Krke s serijo točk v zadnji minuti in pol izkoristili ter ublažili poraz.

V naslednjem krogu se bodo novomeški košarkarji spet pomerili z Rusi, tekma bo v St. Peterburgu 7. februarja.