PO JAPONCIH

»Vratarja vrhunska, Slovenija zmore le eno dobro tretjino«

Objavljeno 17. april 2012 00.41 | Posodobljeno 17. april 2012 00.41 | Piše: D. P.

Risi so še vedno favoriti za preboj med elito.

LJUBLJANA – Slovenija je ugnala še Japonce, tesno je bilo, 4 : 2 na koncu. »Morali se bomo navaditi, da zmagujemo v zadnjih minutah,« je po tesni zmagi proti samurajem dejal nekdanji reprezentant Igor Beribak.

(Pre)več rezerv

»Imamo šest točk, to šteje,« je bil Beri zadovoljen s šestimi točkami. Slovenska igra ga do zdaj ni navdušila. »Imamo veliko rezerv.«

Učinkovitosti še ni

Opozoril je, da si ustvarimo preveč priložnosti, ob tem pa ni prave učinkovitosti. »Upade nam koncentracija, potem pa gremo iz napake v napako.«

Kristan in Hočevar dobra

Pohvalil je vratarja, »ki branita vrhunsko.« Prst pa je uperil v dejstvo, da Slovenija zmore le po eno dobro tretjino. »Proti Britancem je bila to prva, proti Japoncem pa druga. Na koncu smo imeli nekaj sreče, prevečkrat se nam zgodi, da pademo v neki tunel.«

Odpočijte si

Pred ekipami je prost dan, Beribak opozarja, da ga bo treba dobro izkoristiti. »Treba se bo odpočiti in pripraviti na zadnje tri tekmece. Še vedno smo favorit za preboj v elitno skupino,« je sklenil Beribak.