EL CLASICO

Objavljeno 11. december 2011 05.57 | Posodobljeno 11. december 2011 05.57 | Piše: D. P.

Beli balet se ni odločno lotil drugega polčasa, kar so Katalonci znali kaznovati.

Barceloni nov naslov

MADRID – Barceloni je pripadel prvi El Clasico v sezoni 2011/12, s tremi točkami so Katalonci prevzeli vrh lestvice (37 točk). Prav toliko točk so zbrali tudi člani Reala, a imajo tekmo manj.

Ob polčasu neodločeno 1 : 1

Obračun se je začel po domačih željah. V 22. sekundi srečanja je Benzema zabil gol po veliki napaki gostujočega vratarja Victorja Valdeza. Gostov to ni zmedlo, čeprav so vedeli za strahovito statistiko Reala. Na zadnjih 72 domačih tekmah je vedno slavil zmago. Ko je povedel z 1 : 0, je Barcelona silovito odgovorila. Najprej je v 30. minuti zadel Alexis Sanchez, 1 : 1 pa je bil tudi izid prvega polčasa.

Srečno in spretno

Beli balet se ni odločno lotil drugega polčasa, kar pa so Katalonci znali kaznovati. V 52. minuti je po podaji Fabregasa zadel Xavi. Prvo ime derbija Iniesta je začel akcijo za tretji zadetek Barcelone, Fabregas pa je v 66. minuti končal začeto in prispeval zadetek za visoko vodstvo 1 : 3.

Osmi poraz Mourinha

To je bil 261. večni derbi, trener Reala Jose Mourinho pa je doživel še osmi poraz v karieri proti Barceloni, medtem ko ima Pep Guardiola prav toliko zmag proti Madridčanom od leta 2008, proti Realu je ekipo vodil dvanajstkrat. S tem porazom je končan tudi niz petnajstih zaporednih zmag Reala.

Brez komentarja sodnika

»V prvem polčasu smo bili povsem izenačeni. Tekmo je odločila sreča. Drugače ne morem imenovati zadetka Xavija. To ni šlo za kakovost, talent, ampak za čisto srečo. Ko so povedli 1 : 2, so bili mirnejši,« je po koncu srečanja povedal Mourinho, ki se je to pot odpovedal komentiranju sodniških odločitev. »Ne bom kritiziral, dokler si ne ogledam posnetka.«

Precej točk še v igri

»Morali bi igrati bolje, naš pretok žoge pa ni bil hiter, ampak počasen. Na koncu pa lahko le priznam, da smo igrali dobro. A to nič ne pomeni, pred nami so še številne tekme, na voljo pa je obilo točk,« ni dovolil evforije trener Barcelone Guardiola, ki je pohvalil Valdeza, saj je ta v nadaljevanju tekme pokazal zbranost in mirnost.