BRAVO

Objavljeno 11. marec 2012 08.58 | Posodobljeno 11. marec 2012 08.58 | Piše: D. P., STA

V 37 minutah je 23 točkam dodal pet skokov in osem podaj.

Goran Dragić bi v Sloveniji zaigral za Olimpijo ali za Krko.

NEW JERSEY – Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić je tokrat v severnoameriški ligi NBA s Houstonom gostoval pri moštvu New Jersey Nets in Rakete popeljal do zmage v gosteh s 112 : 106. Dragić je bil namreč najboljši košarkar večera v ekipi iz Teksasa, saj je v 37 minutah na parketu k zmagi prispeval 23 točk, pet skokov in osem podaj.

Soigralec z vročino

Dragić je odlično izkoristil ponujeno priložnost trenerja Kevina McHala, da začne tekmo v prvi peterki (šele tretjič to sezono), potem ko je Kyle Lowry obležal z visoko vročino, saj je tekmo končal kot prvi strelec svoje ekipe. Z današnjo zmago – Courtney Lee je dodal 17 točk, Chandler Parsons pa 16 točk in šest podaj – pa je Houston obenem le prekinil niz petih zaporednih porazov.

Vesel po zmagi

»Vedeli smo, da bo težka tekma. Pred tem smo imeli pet zaporednih porazov, pri čemer smo dvakrat izgubili po podaljšku. Malce smo bili živčni, čeprav smo se zavedali, da na papirju višje kotiramo kot New Jersey Nets. Za nas je bila to zelo pomembna tekma in zelo sem vesel, da smo jo dobili,« je po tekmi povedal junak večera, ki je z dvema prostima metoma 17,6 sekunde do konca tekme zapečatil končni izid. »Borili smo se do konca, naša obramba je bila trdna in naš napad precej boljši kot na minulih tekmah. Tako smo na koncu s parketa odšli kot zmagovalci,« je še dejal slovenski košarkar.

Pohvalil ga je trener

Nad njegovo igro je bil navdušen tudi trener McHale: »Goran že vso sezono igra dobro. Dosegel je dve veliki zaporedni trojki. Tekma je bila pravi strelski obračun in mislim, da je Goran odigral fantastično.«