LIGA ABA

Široki Brijeg porazil Novomeščane

Objavljeno 14. januar 2012 22.49 | Posodobljeno 14. januar 2012 22.50 | Piše: Mi. S., STA

Košarkarji Krke so v 16. krogu lige jadranske lige izgubili s Širokim Brijegom s 60 : 81.

Negativni niz bodo Novomeščani poskušali prekiniti naslednjo soboto.

ŠIROKI BRIJEG – Košarkarji Širokega Brijega ostajajo zakleti za slovenske klube v tej sezoni lige ABA. V dozdajšnjih 15 odigranih tekmah so zabeležili osem zmag, od tega kar šest proti predstavnikom Slovenije.

V drugem polčasu Novomeščani odpovedali

Slovenski prvaki so po dobrem prvem polčasu v nadaljevanju povsem odpovedali in ob zgolj 25 doseženih točkah v 20 minutah igre visoko izgubili. Novomeščani so kljub štirim novim okrepitvam v letu 2012 doživeli že tretji zaporedni poraz, ki jih ob izkupičku 4 : 12 zadržuje na repu razpredelnice.

Čeprav je imel trener Krke Aleksander Sekulič širok nabor igralcev, ki so se vpisali med strelce, pa v primerjavi s kolegom na drugi strani ni imel izrazito razpoloženega igralca. Pri Krki sta le Jure Lalić in Benjamin Lee Hansbrough prilezla do meje 10 točk oziroma preko nje, Hercegovci pa so kar tekmovali, kdo bo večkrat zatresel mrežico. Fran Pilepić in Jakov Vladović sta dosegla po 17 točk, Ivan Ramljak 14, Dalibor Peršić 12, Darko Planinić 10.

Negativni niz bodo Novomeščani poskušali prekiniti naslednjo soboto, ko bodo gostovali pri Hemofarmu, ki ni zmagal že na osmih zaporednih tekmah, to je od 19. novembra lani.