Šesti zaporedni poraz Novomeščanov

Objavljeno 04. februar 2012 23.38 | Posodobljeno 04. februar 2012 23.39 | Piše: M. U., STA

Krka – Cedevita 63 : 74

Zmaji so v dramatični končnici premagali Krko

NOVO MESTO – Košarkarji Krke so doživeli šesti zaporedni poraz v ligi ABA, skupaj z evropskim pokalom že devetega v nizu, tako da ima njihov zadnji uspeh vedno daljšo brado in še zmeraj letnico 2011. Nov neuspeh novega stratega Aleksandra Sekuliča, ki je vodilno mesto na klopi prevzel ravno ob prehodu v novo leto, je za Novomeščane slaba popotnica pred naslednjimi pomembnimi odločitvami – gostovanjem prihodnji teden v Stožicah pri Unionu Olimpiji ter sredi februarja zaključnim turnirjem pokala Spar.

Prvi koš so Novomeščani dali šele po šestih minutah

Krka je katastrofalno začela tekmo in si že v uvodnim minutah nakopala zaostanek, ki ga je neuspešno lovila naslednjih 35 minut. Za prvi koš je namreč potrebovala več kot šest minut igre. Cedevita je imela tedaj že 14 točk, in čeprav se ji je Krka nato hitro približala na 20 : 25, ji popoln preobrat ni uspel. Ob zgolj dveh igralcih z dvomestnim številom točk, ob dvanajstih zgrešenih prostih metih, zgolj dveh trojkah in 14 izgubljenih žogah pač ni mogla računati na presenečenje, saj je imela za nasprotnika eno najbolj raznovrstnih in kakovostnih zasedb v ligi, ki se je s štirinajsto zmago povzpela na drugo mesto na lestvici.