Še en poraz za Olimpijo

Objavljeno 11. december 2011 22.22 | Posodobljeno 11. december 2011 22.24 | Piše: Mo. S./STA

Z rezultatom 93 : 69 jo je premagal Partizan.

Strateg Olimpije Sašo Filipovski upa na čudež

BEOGRAD – Košarkarji Partizana so v 11. krogu lige ABA doma premagali Union Olimpijo s 93 : 69 (20 : 23, 40 : 41, 67 : 55). Partizan je tako prišel do osme zmage, Union Olimpija pa je vpisal četrti poraz v regionalni košarkarski ligi.

Obetaven začetek, slab konec

Olimpija, ki se sooča s številnimi težavami in je pred prihodom v dvorano Pionir izgubila celotno peterko, na parketu pa se je preizkusil novi organizator igre Jan Močnik, je sredi Beograda začela podjetno. Kot da je ne bi pestile prav nobene težave. Lepe akcije so se kar vrstile, na conski obrambi pa so si v uvodnih minutah polomili zobe košarkarji Partizana. A pravljica se je kaj hitro končala.

Ljubljančani so izgubili zalet ter igro prepustili favorizirani ekipi, ki je po slabem in bledem prvem polčasu mirno pripeljala tekmo do konca in zasluženo zmagala. Partizanova dvorana tako ostaja uganka za Olimpijo, petkratni zmagovalec lige ABA in branilec naslova beograjski Partizan pa je v drugem polčasu razblinil vse upe Ljubljančanov za zmago ali vsaj častni poraz.

V 15. minuti je Partizan izenačil na 29 : 29 in nato kmalu prvič povedel, razlika se je proti koncu polčasa le še povečevala, dobre tri minute pred koncem polčasa je vodil Partizan že s prednostjo +5, Olimpija pa je vseeno dobila prvi polčas s košem z razdalje v zadnji sekundi. Za tri točke je zadel David Bertans (40 : 41). A je bila Olimpija boljši nasprotnik le v prvih 20 minutah.

Hude finančne težave

Repriza zadnjega finala regionalnega prvenstva je tako boleče potrdila, kako se lahko dve moštvi z različno učinkovitostjo spopadeta z velikimi finančnimi težavami. Tik pred odhodom je namreč moštvo Ljubljančanov zapustil še Aleksandar Ćapin, s čimer so Ljubljančani izgubili še zadnjega od udarnejših nosilcev igre, če upoštevamo, da kapetana Gorana Jagodnika zavoljo poškodbe ni že od oktobra.

V drugih 20 minutah se je zgodil potop Ljubljančanov, žal ne prvič v tej sezoni, in Partizan je z lahkoto dobil novi dve točki.