S klobaso in štruklji nad Avstrijce

Objavljeno 15. marec 2012 14.02 | Posodobljeno 15. marec 2012 14.03 | Piše: Damir Gorjanc

Olimpija in Medveščak še nista rekla zadnje v Ligi Ebel.

Zmaji se ne dajo, ampak obljubljajo novo zmago (foto: Mavric Pivk).

LJUBLJANA – Po sijajni predstavi hokejistov Olimpije v Tivoliju na četrti tekmi polfinala lige Ebel, ko je z rezultatom 2 : 1 padel Linz, se povečujejo tudi možnosti za preobrat, čeprav avstrijska ekipa vodi s 3 : 1 v zmagah. Bledo predstavo Ljubljančanov v prvi tretjini, ko je Linz z golom med nogama vratarja zelenih Matije Pintariča premagal Gregor Baumgartner, so nadgradili v drugi in tretji tretjini srečanja.

Gol prebudil zmaje

Poceni prejeti gol je prebudil zmaje, ki so s taktično igro zasenčili favorizirane Avstrijce. Stekla je tudi igra z igralcem več. Najprej je Jamie Fraser izenačil izid med igro z dvema igralcema več, saj sta bila izključena Jan-Axl Alavaara in Adrian Veideman, v razmiku 32 sekund pa je padel še drugi gol zmajev, ki ga je zabil Boštjan Goličič, to pa je bil tudi zadnji zadetek na srečanju.

Vsaka tekma je za nas finalna

V zaključku tekme je kraljeval Pintarič, ki je s pomočjo soigralcev ustavil vse nevarne poskuse nasprotnikov. Za napetost je poskrbel tudi Domen Vedlin, ko si je pol minute pred koncem prislužil kazen, ki pa ni bila usodna. Vedlin je pojasnil ključ do uspeha: »Vsaka tekma je za nas kot finalna. Poskušamo odigrati čim bolj zbrano in na ledu pustiti svoje srce, igramo na zmago. Zmaga v Ljubljani nam je vlila še več samozavesti in novo upanje, da lahko zmagamo tudi v Linzu.«

Medvedi za finale?

V drugem polfinalnem obračunu med moštvom KAC in zagrebškim Medveščakom so v Celovcu slavili domači s 4 : 1 in tako v zmagah povedli s 3 : 1. V izenačeni tekmi (stanje v strelih 38 : 37) so bili Avstrijci bolj zbrani, na nesrečo medvedov pa so Alana Letanga prepeljali v celovško bolnišnico zaradi zdravstvenih težav in ni mogel pomagati svojemu moštvu. Tako medvedi kot zmaji gredo v peto tekmo polfinala močno zdesetkani.

Dišeči štruklji

O morebitnem balkanskem finalu je Vedlin povedal: »Ekipa Medveščaka ima najboljšega vratarja lige Ebel Roberta Kristana in tako kot mi so v položaju, ko lahko premagajo tudi svojega nasprotnika, ekipo KAC. Zadnja zmaga za potrditev preboja v finale katere koli ekipe je najtežja in Avstrijcem ne bo lahko, če le ne bo spornih sodniških odločitev.« Samozavestno in preroško je dodal: »Navijačem Olimpije bi sporočil, da bomo po današnji zmagi v Linzu v Tivoliju poskušali zagreniti življenje Črnim krilom.« Korak bližje k odgovoru, katera jedača in pijača se bosta stregli v finalu, bomo dobili morda že nocoj! Nam vsekakor bolj dišita kranjska klobasa in zagorski štruklji.