Rokometaši koprskega Cimosa premagali veliki Atletico

Objavljeno 21. april 2012 23.30 | Posodobljeno 21. april 2012 23.30 | Piše: Mi. S., STA

Cimos Koper – Atletico Madrid 26 : 23 (13 : 12)

KOPER – Rokometaši koprskega Cimosa so v prvi četrtfinalni tekmi evropske lige prvakov na domačem igrišču premagali španski Atletico iz Madrida s 26 : 23 (13 : 12). Povratna tekma bo v soboto, 28. aprila, v Madridu.

Matjaž Brumen je po tekmi dejal: »Igrali smo fenomenalno. Premagati tako ekipo, kot je Atletico Madrid, ni mačji kašelj. Razlika bi lahko bila še bolj izrazita, a sta vratarja španske ekipe zaustavila nekaj naših 100-odstotnih priložnosti. Ne glede na to smo lahko zadovoljni. Na povratni tekmi nas čaka težka naloga, a verjamem, da lahko presenetimo.«

Dean Bombač je bil nad občinstvom navdušen: »To je največja zmaga v zgodovini kluba. Naše občinstvo je bilo fantastično, na igrišču pa sta prevladala naše srce in želja po zmagi. Danes smo bili enostavno boljši, danes smo bili nepremagljivi.«

Talant Dušebajev, trener Atletica, z igro svojih varovancev ni bil zadovoljen: »Dvoboj traja 120 minut, ob polčasu pa zaostajamo za tri gole. Nisem zadovoljen s predstavo svojih varovancev, igrali so pod pričakovanji, še posebej v napadu. Ob tem je številne njihove strele zaustavil Gorazd Škof. Cimos je z današnjo predstavo dokazal, da se je zasluženo uvrstil v četrtfinale lige prvakov.«