Partizan povsem povozil Laščane

Objavljeno 04. februar 2012 22.22 | Posodobljeno 04. februar 2012 22.22 | Piše: Mi. S., STA

Košarkarji Zlatoroga so v 21. krogu lige ABA izgubili s Partizanom s 50 : 90.

Partizan je zmagal kar s 40 točkami razlike.

BEOGRAD – Zlatorog je doživel še deveti zaporedni poraz v regionalni ligi ABA, ob 17 porazih in le dveh zmagah pa so Laščani trdno na zadnjem mestu prvenstvene lestvice. Novembra je ekipa iz Laškega v domači dvorani presenetila današnjega tekmeca in ga ugnala z 72 : 62, tokrat pa se je Partizan maščeval za poraz in dosegel 13. zmago v regionalni ligi.

Zlatorog vodil le na začetku tekme

Laščani so po trojki Nejca Strnada v uvodu tekme prišli do prednosti s 3 : 2, kar je bila tudi njihova edina prednost. Do izida 5 : 5 so še držali korak s tekmeci, nato pa je igralcem Partizana uspel niz 6 : 0, od izida 11 : 5 pa so domači igralci prednost iz napada v napad le še povečevali. Zlatorogu je v zaključku prve četrtine uspelo nekoliko znižati zaostanek, na semaforju je bilo 23 : 16. Igralci Partizana so po vsega treh minutah v drugi četrtini vodili s 35 : 19. Laščani so zadeli nekaj košev, vendar so v zaključku spet popustili in domača ekipa je prišla do lepe prednosti. Na odmor so igralci Partizana odšli s prednostjo 18 točk (46 : 28).

Zlatorog bo čez teden dni, v naslednjem krogu, gostoval pri Zagrebu.

Prednost Partizana se je le še povečevala

Domači košarkarji so zadevali in razlika je bila iz minute v minuto višja. Po polovici tretje četrtine je bilo 55 : 31. V tem delu tekme se je razigral Danilo Anđušić, ki je trikrat zadel met za tri točke, pred zadnjo četrtino pa je bilo 70 : 40. Prednost je v četrti četrtini le še naraščala, pet minut pred koncem je bilo 81 : 44. Partizan pa je do konca srečanja povsem povozil Laščane, ki se domov vračajo s porazom 50 : 90.

Prvi strelec tekme je bil Anđušić s 17 točkami, od tega je 15 točk dosegel v drugem polčasu, 13 pa jih je dodal Milan Mačvan. Pri Zlatorogu sta po sedem točk zbrala Jure Škifić in Alen Omić.