LIGA ABA

Olimpija za eno točko premagala Crveno zvezdo

Objavljeno 15. januar 2012 22.31 | Posodobljeno 15. januar 2012 22.33 | Piše: Mi. S., STA

Košarkarji Uniona Olimpije so v 16. krogu lige ABA v domači dvorani Stožice premagali Crveno zvezdo s 74 : 73.

Košarkarji Olimpije bodo v naslednjem krogu jadranske lige v nedeljo, 22. januarja, gostili domžalski Helios.

LJUBLJANA – Ljubljančani so, potem ko so konec lanskega leta košarkarji množično zapuščali klub, v zadnjih tednih le dobili nekaj okrepitev. Najnovejša je črnogorski branilec Goran Jeretin, ki je imel že pravico nastopa na tekmi proti Crveni zvezdi. Ta je sicer na desetem mestu lige, a je v zadnjem krogu premagala Budućnost.

Miminalna prednost domačih

Začetek je bil nekoliko boljši za domače, ki so povedli s 13 : 8, a so prednost tudi hitro zapravili, saj je bilo v osmi minuti 16 : 16. Do prvega odmora so si zeleno-beli priigrali minimalno prednost, ko pa se je tekma nadaljevala, so si nekaj točk naskoka priigrali Beograjčani. Nato so bili Ljubljančani tisti, ki so lovili tekmece ter jih tudi ujeli s koši Sasuja Salina (na tekmi je zadel vseh pet trojk domačih) in prostima metoma Jeretina.

Le ena točka dovolj za zmago

Izhodišča položaja za drugi polčas sta bila tako izenačena, podobno pa je bilo tudi večji del tretje četrtine. Nobena od ekip si ni priigrala več kot tri točke naskoka, šele v 29. minuti pa so si zeleno-beli po koših Dina Murića in Dina Vašiča le priborili nekoliko konkretnejšo prednost. A v zelo izenačenem dvoboju so se gostje spet vrnili in nekaj minut pred koncem vnovič izenačili, Bojan Popović pa je v zadnji minuti celo povedel Zvezdo v vodstvo z 72 : 69 in 71 : 73. Deon Thompson je nato z mirnim izvajanjem prostih metov zagotovil Olimpiji izenačenje, v zadnjem napadu pa je Jeretin – s trojkami se z metom 0 – 6 sicer ni preveč izkazal – zadel en prosti met, kar pa je bilo dovolj za zmago s 74 : 73.