KOŠARKA

Olimpija po podaljšku premagala Zagreb

Objavljeno 29. januar 2012 20.30 | Posodobljeno 29. januar 2012 20.40 | Piše: Mo. S., STA

Ljubljanski košarkarji so v Zagrebu po pravi drami dosegli enajsto zmago v ligi.

Saši Filipovski, trener Olimpije.

ZAGREB – Košarkarji Uniona Olimpije so v 17. krogu lige ABA v gosteh po podaljšku premagali Zagreb z 78 : 74 (21 : 20, 29 : 36, 47 : 60, 69 : 69). Ljubljanski košarkarji so v Zagrebu tako po pravi drami dosegli enajsto zmago v ligi. Čeprav je večino tekme kazalo, da bodo Zagrebčani tisti, ki se bodo veselili, pa so borbeni gostje ob koncu tekme pokazali dovolj zbranosti, volje in natančnosti.

Prvi polčas Zagreb dobil za sedem točk

Košarkarji Olimpije so prvih devet minut odlično odigrali, povedli z 8 : 0, po zaslugi treh trojk Sasuja Salina so v osmi minuti vodili že z 19 : 10, le minuto pozneje pa je na semaforju po Zagrebovem delnem izidu 7 : 0 pisalo 17 : 19. Hrvati so bili v naletu in so na začetku druge četrtine prešli v vodstvo. V 16. minuti so povedli z 31 : 25, Ljubljančani so se znova približali, toda po zaporednih izgubljenih žogah nerazpoloženega Gorana Jeretina znova domačim pustili »pobegniti«. Polčas so Zagrebčani dobili za sedem točk.

Slaba tretja četrtina

Drugih 20 minut se je slabo začelo za Ljubljančane (prvi prosti met so izvajali šele v 23. minuti), ki so se po petih zaporednih točkah Daria Šarića znašli že v skrb vzbujajočem položaju. Slaba obramba in nenatančni meti so botrovali izidu 29 : 44 v 23. minuti. Čeprav je še pred koncem tretjega dela igre gostom zaostanek uspelo prepoloviti, se približati tudi le na –5 (46 : 51), pa jih je pred zadnjimi desetimi minutami čakalo težko delo – nadoknaditi so morali 13 točk zaostanka.

Rešila jih je trojka

A dobre štiri minute pred koncem jim je uspelo priti do priključka (58 : 62). Z izvrstnim pritiskom po vsem igrišču (Jan Močnik je ukradel šest žog, Dašić pa pet) so zmedli igro domače ekipe, ki je izgubljala žogo za žogo. Čeprav je domačim spet uspelo uiti za devet točk, pa so zeleno-beli v manj kot 40 sekundah dosegli sedem točk zapored ter minuto in pol pred koncem s trojko Močnika približali na 67 : 69. V zadnjo minuto sta ekipi vstopili povsem izenačeni. V njej ne eni ne drugi ekipi ni uspelo doseči koša, tako da je zmagovalca odločil podaljšek. V tem je 28 sekund pred koncem Dašić zadel trojko za vodstvo 75 : 72, domači so nato izgubili žogo, Dašić pa je na drugi strani zadel prosti met in koš, kar je pokopalo Zagrebčane.

Junak Dašić

Pri Ljubljančanih je največ točk dosegel Vladimir Dašić (21), pri domačih, ki so vpisali deveti poraz, pa je Mario Kasun dosegel 19 točk, Sašo Ožbolt tri, nekdanji košarkar Olimpije Damir Markota pa devet.

Olimpija bo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrala v soboto, ko bo v obračunu 21. kroga gostila Maccabi.