Novomeščani po novem porazu ostajajo na dnu lestvice

Objavljeno 03. december 2011 23.30 | Posodobljeno 03. december 2011 23.32 | Piše: Mi. S./STA

Košarkarji Krke so v 10. krogu lige ABA izgubili z Zagrebom s 85 : 80.

V naslednjem krogu v petek, 9. decembra, bo Krka gostila Helios.

ZAGREB – Košarkarji Krke so doživeli četrti poraz v zadnjih petih tekmah v ligi ABA, tako da z izkupičkom 2-8 še naprej ostajajo med najslabšimi. Pod vodstvom novega trenerja, dozdajšnjega prvega pomočnika Aleksandra Sekulića, so se dobro upirali favoriziranemu evroligašu iz Zagreba, vendar pa dobre igre iz prvih 25 minut niso uspeli prenesti tudi v zadnji del igre.

Zaostanka niso nadoknadili

Novomeščani so v 27. minuti vodili s 64 : 55, nato pa so v naslednjih sedmih minutah, se pravi do 34. minute, dosegli vsega štiri točke in zaostali za tekmecem. Delnega izida 19 : 4 niso mogli več obrniti, pa čeprav pri domačih v ekipi ni bilo več zvezdnika iz lige NBA T. J. Forda, med strelce pa se je vpisalo zgolj šest igralcev Zagreba.

Preobrat, ki ga ni bilo

Krka je bila kljub temu v igri za presenečenje do zadnjih minut. V 33. minuti je imel Zagreb le točko prednosti (69 : 68), dobro minuto pred koncem je bilo 79 : 75, vendar pa Krunoslav Simon (25 točk) in Sean Gregory May (23) nista dovolila preobrata.